Do amfiteátru pod hradem dorazilo zhruba patnáct set návštěvníků, které pobavila třeba Aneta Langerová, MIG21 nebo Mňága a Žďorp a nad hlavami příchozích se o půlnoci dokonce rozzářil i ohňostroj.

„Je tady už tradičně výborná atmosféra a musím organizátory pochválit za organizaci,“ usmíval se třeba Zbyněk Zelený, který se díky soutěži Deníku dostal na festival zadarmo. „Jsme takový malý rodinný festival, nemáme žádnou agenturu, všechno si zajišťujeme sami nebo s pomocí známých,“ zamyslel se organizátor Václav Duben. Za dvacet let se pořadatelé spřátelili i s řadou interpretů, kteří se prý do Lipnice vždy rádi vrací.

Před půlnocí vystoupila i Aneta Langerová, která se na pódium v Lipnici vrátila po osmi letech a pro letošek byla jedním z největších taháků akce. Ta zde poprvé vystoupila krátce po svém vítězství v první řadě Superstar.

„Tenkrát jsem byla ještě hodně nesmělá, za všechno jsem se na pódiu omlouvala. Dneska jsem si to opravdu užila, rádi jsme se sem vrátili, tak třeba zase za osm let,“ uvedla zpěvačka.
Zda se však Rocková Lipnice do nabídky letních hudebních akcí vrátí i napřesrok, není vůbec jisté. Pořadatelé totiž už dříve hovořili o tom, že by její dvacátý ročník zároveň mohl být tím posledním. Hlavním důvodem je příliš velká konkurence.

„Ještě to sice není definitivní, ale o tom, že to bude naposled, uvažujeme už od patnáctého ročníku. Bohužel, už to není tak, jako když jsme před dvaceti lety začínali a byli jsme v podstatě jediným festivalem. Dneska je to těžší jak se sponzory, tak s diváky, kteří si mohou vybrat z desítek dalších festivalů,“ vysvětlil krátce zakladatel festivalu Václav Zástěra.