Rodinné centrum se nachází v přízemí budovy tamního zemědělského družstva.

„Naším přáním je vytvořit příjemné místo, kde se mohou scházet nejen maminky s dětmi, tatínkové a prarodiče, ale i mládež a senioři. Chceme, aby děti měly možnost hrát si s ostatními, poznat nové kamarády, ale i se naučit něco zajímavého." uvedla za rodinné centrum Alena Mokřejšová.

V plánu má Motýlek koncerty, semináře, dílny, ale i jazykové a hudební kurzy.

Bohatý program je přichystán již na říjen, kdy proběhne například akce Tvoříme motýly s Motýlkem, Zpívání u kytary s Pavel Lutnerem či Povídání s Věrkou Dvorskou z farmy Kozí dvorek Olšenka.

Návštěvníkům je k dispozici také herna.

„Herna bude prozatím otevřena dva dny v týdny, a to v úterý a v pátek. Podle zájmu následně i další dny. Máme pro návštěvníky připraven dotazník, který budou moct vyplnit, jak u nás, tak i na našem webu. Zjistíme tak, jak se jim u nás líbí. V herně máme přichystáno spoustu hraček pro naše nejmenší." podotkla Mokřejšová. Zájemci mají také možnost navštěvovat kurz mažoretek, který je určen pro děti již od předškolního věku.

Všemotýlí slet neboli slavnostní otevření, jak již bylo uvedeno výše, se uskuteční v neděli 27. září v sále na Mateřskou školou. Zde budou sděleny podrobné informace o provozu centra.

Pro návštěvníky, jejich děti a také s dětmi zahraje Pavel Lutner a připravena je samozřejmě i prohlídka rodinného centra Motýlek. Děti, které přijdou na zahájení v motýlí masce, budou odměněny.

Spolek Motýlek vznikl v létě 2015. Jeho cílem je vytvoření místa, kde by se mohli setkávat nejen občané z Žižkova pole, ale i okolí.

(ap)