Ta úzce souvisí se současnou špatnou situací v českém stavebnictví.

„Firma se kvůli horší výnosnosti zakázek a hlavně kvůli tomu, že část zákazníků jí za odvedenou práci nezaplatila, dostala do těžké finanční situace. Někteří věřitelé se proto obrátili na Krajský soud v Hradci Králové s návrhem na vyhlášení insolvenčního řízení," uvedla Zdena Stryková, manažerka komunikace Ross Holding.

Své pohledávky firma vymáhá

Podle jejích slov management společnosti ROSS Holding nepříznivou situaci intenzivně řeší. Plánuje reorganizaci, snižuje provozní náklady a aktivně jedná se svými partnery a věřiteli. Své pohledávky v řádech miliónů korun intenzivně vymáhá a je připravena použít i právní cestu.

„Krizová situace v českém stavebnictví je všeobecně známá, doléhá na nás všechny. Proto mě velmi mrzí přístup některých médií, která z našich problémů dělají senzaci", zareagoval  předseda představenstva společnosti Ross Holding Roman Stryk na informace, které se v médiích objevily včera.

Společnost ROSS Holding působí na stavebním trhu od roku 1992. Postupně se vyprofilovala ve významnou stavebně technologickou firmu. Realizovala stovky úspěšných projektů v ČR i v zahraničí. „V současnosti má 252 zaměstnanců a  průměrný plat ve firmě byl k 31. červenci 2013 26 435 korun," dodala Stryková. Ta připomněla, že společnost patří na Havlíčkobrodsku mezi významné podporovatele kultury, sportu a handikepovaných občanů. Formou dobrovolnictví každoročně pomáhá občanskému sdružení Benediktus a  je partnerem sociální firmy Semitam.

O případném vyhlášení insolvenčního řízení musí Krajský soud v Hradci Králové teprve rozhodnout.