První výkopy v Dolní ulici kde se staví velký kruhový objezd, začaly v březnu. „Od čtvrtého května se stavební práce posunuly až do ulice u stanice hasičského záchranného sboru a k ulici Prokopa Holého. Tím se změnil i systém uzavírek ve městě,“ informoval za brodskou radnici Martin Stehno.

Nově je zrušený například jednosměrný průjezd kolem kulturního domu Ostrov. Řidiči projedou jenom k parkovišti u kina a dál už ne. Zrušeny jsou dočasně i zastávky linkových autobusů u Ostrova. Tato uzavírka bude trvat až do podzimu. „Výjimkou je městská policie a hasiči. Ti mají v případě nutnosti zajištěný průjezd stavbou,“ doplnil Stehno.

„Jestli to půjde, po dohodě se stavební firmou, budeme projíždět uzavírkou. Jinak přistavíme techniku na parkovišti u kulturního domu Ostrov,“ upřesnil velitel hasičů Martin Sedláček. Auta městské policie budou jezdit přes park. S ohledem na délku a náročnost oprav je pro osobní auta otevřený most u Rica z Plovárenské na Bělohradskou.

Naopak ulice Strážná na druhém konci města, kde se kope od loňského roku, se otevře už v červenci. Opravy stály 31 milionů, platí je město Havlíčkův Brod. „Opravou prošly chodníky, celý povrch silnice, přibudou nová parkovací místa. Díky tomu, že byla mírná zima, nemusely se práce ve Strážné skoro vůbec zastavit,“ konstatoval místostarosta Brodu Libor Honzárek.

Jak podotkl, ulice Strážná byla ve špatném stavu a opravy nutně potřebovala. Už předloni takto dělníci opravili ulici Waldhauserovu a Sekaninovu. Další na řadě je po ulici Strážná ulice Nad tratí a Zrzavého.