V sobotu se tam sjelo na dvě stě padesát motorkářů ze všech koutů země. „Rekord z loňského roku nepadl, to se sem sjelo více než 400 motorkářů, ale o to nám vlastně ani nešlo,“ sdělil  hlavní pořadatel číhošťského jarního srazu, Charlie z BMW MOTOCLUB CZ.

„V Číhošti jsem už podruhé. Tentokrát jsem ale s sebou vzal i svou partnerku. Chtěla vidět střed republiky a protože studuje historii s povděkem přijala i možnost prohlédnout si zdejší kostel opředený tím tajemstvím s křížkem a působením faráře Toufara,“ řekl Pavel Kýr z Plzně a pokračoval: „Je to sem asi dvě stě kilometrů, na cestě jsme byli i s přestávkou necelé tři hodiny. Vyhnuli jsme se dálnici,“ pokračoval Kýr.

Na koláče do Tasic

Motorkáři se v pravé poledne společně u místa geografického středu České republiky vyfotografovali a posléze se hromadným a spořádaným přejezdem přesunuli do nedalekých Tasic.

Není bez zajímavosti, že jedoucí kolonu, pohybovala se rychlostí kolem sedmdesáti kilometrů za hodinu, vedl zcela nový policejní VW Passat. Mimochodem, policisté na motorkáře dohlíželi po celou dobu jejich pobytu v Číhošti i Tasicích.

V tamní Huti Jakub setkání motorkářů pokračovalo. Řada z nich si prohlédla sklářský skanzen a program vyvrcholil slosováním tomboly, jejíž ceny tvořila především řada motocyklistických doplňků a  pneumatiky.

„Pochutnali si i na koláčích, které pro ně již tradičně připravujeme,“ poznamenala Marie Milichovská z Huti Jakub.
Režii sobotního motorkářského setkání měli v rukou nadšenci z BMW MOTOCLUB CZ, ale také lidé z tasického skanzenu a samozřejmě i číhošťská samospráva.

„Máme sice starost a výdaje s organizací, ale publicita a možnost výdělku, zejména pro naše hasiče a rybáře, kteří při srazu provozují několik stánků s občerstvením, zase mnohé vynahradí,“ konstatoval číhošťský starosta Jaroslav Tvrdík. Lidem v obci podle jeho slov přítomnost motorkářů nevadí.

Další fotografie najdete na webových stránkách občanského sdružení BMW MOTOCLUB CZ.