Besedy s dobrovolníky, kteří se zapojili do Evropské dobrovolné služby, resp. dobrovolnictví v zahraničí, byly doplněny ukázkou cílových destinací.

Koncem dubna 2013 jsme tak společně se zájemci z řad dobrovolníků vyrazili do Pelhřimova, kde jsme si povídali s Eleonorou Nigmatulinou, která v současné době pobývá již téměř jeden rok v České republice jako dobrovolník. Eleonora se narodila v Tatarstánu, republice Ruské federace, o které jsme se tak mohli dozvědět mnoho zajímavostí.

Počátkem května 2013 byla také v Havlíčkově Brodě uspořádána přednáška „Arménie aneb jaké je to být dobrovolníkem v zahraničí".  Díky přednášce vedené českým dobrovolníkem, který se daného programu účastnil, se mohli zájemci dozvědět více o možnosti dobrovolné služby v zahraničí, zhlédnout praktické ukázky práce na projektu takového dobrovolníka a nahlédnout do tajů země, jako je Arménie.

Pro účastníky přednášky pořádané Fokusem byla vedle řady mnoha fotografií a zajímavých předmětů z dané destinace připravena také ochutnávka arménského koňaku nebo arménská hudba k poslechu.

Pro více informací, další aktuality nebo fotografie nezapomeňte navštívit naše webové stránky nebo facebook dobrovolnického centra (www.fokusvysocina.cz, dobrovolnictví + příslušný region).

Michaela Miřátská