„Měšťanský pivovar je dlouhodobým sponzorem našeho dětského oddělení. Aktuálně jde v pořadí již o třetí moderní odsávačku mléka, kterou nám zakoupil," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Vysoce moderní přístroj, odsávačka Symphony, výborně stimuluje tvorbu mléka, dokáže zlepšit kojení a dovede napodobit biologické sání novorozence.

„Symphony je první elektrická odsávačka s dvoufázovým odsáváním mateřského mléka, která věrně napodobuje sací rytmus kojence. Podle 
našich dlouhodobých zkušeností je ideální pro použití 
v nemocničním prostředí 
a maminkám vyhovuje," sdělila primářka dětského oddělení Magdalena Chvílová Weberová.

Řada výhod

Odsávačka má podle primářky řadu výhod. Například možnost nastavení vakua dle potřeb maminky. Je vhodná pro časté a dlouhodobé odsávání, které může maminka provádět v nemocnici 
i doma. Umožňuje i dvojité odsávání z obou prsů současně, bez ztráty vakua, a přitom je velice snadno ovladatelná.

Jak upozornila mluvčí Černo, odsávačky jsou k dispozici jak na porodnici, tak na stanici kojenců a stanici intermediární péče o novorozence dětského oddělení.

„Na stanici kojenců slouží maminkám, které mají problém s kojením a jsou hospitalizovány na speciálním pokoji, který byl vytvořen pro podporu kojení v loňském roce," dodala primářka Chvílová Weberová. Pokoj je určen pro krátkodobou hospitalizaci.

Brodská nemocnice má 
v současné době odsávačky mléka už tři. Loni to byla moderní odsávačka od firmy Medela. Přístroj tehdy předala nemocnice populární herečka Markéta Hrubešová.

Z herečky Markéty Hrubešové by měla doktorka Weberová jistě radost.

„Já jsem kojila svoje dítě do dvou let. Bylo to moje osobní rozhodnutí, poslechla jsem přírodu, protože tak je to nejlepší. Říká se, že děti, které jsou dlouho kojené, nebývají nemocné a musím konstatovat, že je to pravda," prozradila herečka.

„Kromě upraveného a vybaveného pokoje mají maminky v nemocnici k dispozici Poradnu pro kojící matky, horkou linku pomoci kojícím, příručky a celou řadu pomůcek," uzavřela Černo.

Podle vedení pivovaru patří sponzorování nemocnice 
k filozofii společnosti. Tedy podporovat všemožně region, kde má pivovar největší počet zákazníků.