Jezdí například na tratích: Okříšky - Moravské Budějovice a Havlíčkův Brod – Humpolec. K tomu šest nových vlaků Regiopanter, které začnou letos jezdit na tratích Vysočiny je systémem Wi-Fi vybaveno už přímo z výroby.

Připojení na Wi-Fi by rád využil na pracovních cestách ve vlaku například Michal Šebek z Havlíčkova Brodu. „U mé práce rozhoduje rychlost a pohotovost. Ne vždycky jezdím autem. Vlak se mi zdá pohodlnější. V autě nemohu řídit a sedět u počítače, ale ve vlaku to jde za plného pohodlí, pokud tam Wi-Fi skutečně bude,“ konstatoval obchodní zástupce.

Parkování kamionů na nevhodných místech. Policejní kontrola.
FOTO: Řidiči kamionů na Vysočině špatně parkovali, dostali pokutu

Během prosince dokončily České dráhy instalaci Wi-Fi palubní sítě do všech motorových jednotek Regionova, ve kterých tuto službu požadují objednavatelé drážní dopravy. „Snadný přístup k internetu tak denně nabízí několik tisíc spojů národního dopravce od mezistátních vlaků po vedlejší regionální dráhy,“ zdůraznil mluvčí Českých drah Lukáš Kubát. Jak dodal, aktuálně skoro tři tisícovky regionálních osobních vlaků dnes přímo v jízdním řádu službu palubní sítě Wi‑Fi nabízejí.

Systémem Wi-Fi bylo podle Kubáta vybaveno víc než sto třicet jednotek Regionova, které jezdí v Královéhradeckém, Moravskoslezském, Pardubickém, Středočeském a Jihočeském kraji, v Praze a v Kraji Vysočina. „Přímo v roce 2022 byla uskutečněna montáž Wi-Fi do jedenašedesáti jednotek Regionova. Některé byly systémem Wi-Fi vybaveny již v roce 2021 a v předchozích obdobích,“ upřesnil Kubát s tím, že desítky nových vlaků jako jsou RegioPantery nebo RegioSharky jsou Wi-Fi sítí vybaveny už přímo z výroby.