Konkrétně jde o Oudoleň, Tis, Sázavku, Kámen a Kamennou Lhotu. V Kraji Vysočina bylo loni otevřeno devět pošt tohoto typu, celkem jich je už 19.

Již přes půl roku obec Oudoleň na Chotěbořsku provozuje Poštu Partner. „Doufáme, že za tuto dobu se již „zaběhla" a pracuje ke spokojenosti všech občanů," konstatoval na adresu obecní pošty starosta Ivo Béna.

Pošta Partner poskytuje v Oudoleni poštovní i bankovní služby. Například vklad na účet (ČSOB, Era), výběr (ČSOB, Era), příkazy k úhradě, příjem poukázek (kromě šekových), příjem daňových složenek, platby SIPO, výdej důchodů, příjem dobírkových poukázek, příjem a výdej dopisů a balíků a výplaty důchodů.

Dále pošta v Oudoleni zajišťuje prodej novin, časopisů, obálek, obalových kartonů, propagačních předmětů obce, pohlednic obce, známek, přání k narozeninám, k svátku, k narození dítěte, kondolencí, plastových obalů na doklady různých velikostí, losů (vyplatí i výhry) a zajišťuje dobíjení telefonů. Také zajišťuje zhotovení obrazů z vybraných fotografií Tomáše Holuba z Oudoleně a okolí. Otevřeno je pět dní v týdnu, dopoledne i odpoledne, kromě úterý, kdy je odpoledne zavřeno. V Kraji Vysočina bylo loni otevřeno devět pošt tohoto typu, celkem jich je už 19.

Vhodná otvírací doba

Podstatnou změnu v chodu, rozsahu a nabídce poštovních služeb s přechodem na Poštu Partner nezaznamenali ani v Tisu. Prozatím poslední z otevřených poboček Pošty Partner na Havlíčkobrodsku se nachází v Kamenné Lhotě. Otevřena byla loni, počátkem července.

Otevírací doba byla upravena ve prospěch a potřeby místních obyvatel. Každou středu má pobočka otevřeno dokonce až do půl osmé večer, což na venkově, ale mnohdy i ve větších městech, rozhodně nebývá zvykem.

„Česká pošta v roce 2016 pokračovala v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 149 provozoven. Celkem tak ke konci roku 2016 funguje v celé České republice 239 pošt Partner. Počet smluv na provozování pošt Partner uzavřených v roce 2016 přesáhlo plánované číslo 200," informoval mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Česká pošta bude mít podle Vitíka v cílovém stavu asi 700 vlastních provozoven a zhruba 2 500 pošt Partner. „Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Z hlediska poskytovaných základních poštovních služeb není mezi pobočkou a poštou Partner žádný rozdíl," zdůraznil Vitík.