„Stolní tenis u nás má dlouhou tradici. V minulosti jsme hráli v zámečku, kde byl kulturní dům. Když zámeček dostal zpět původní majitel, turnaje na čas přestaly, ale vrátili nám jeden pingpongový stůl. Tak jsme přikoupili další a rozhodli se tradici obnovit. Dnes hrajeme v novém obecním domě,“ prozradil něco k tradici pingpongu ve Vilémovicích hlavní pořadatel turnaje Jiří Vaníček.

Letošní ročník byl osmý v pořadí. Zatřást vánočními kily přišly téměř tři desítky závodníků z Ledečska, Světelska i ze zařízení pro mentálně postižené v Háji u Ledče nad Sázavou. Účast byla rekordní. U pingpongového stolu opět nechyběl například Aleš Machálek z Ledče. „Já hraju jen pro zábavu. Během roku nemám čas aktivně trénovat, ale v lednu si turnaj ve Vilémovicích nenechám ujít,“ svěřil se pan Aleš, který na turnaji patří ke stálicím, dokonce už dvakrát vyhrál.

Pravidla pingpongového turnaje jsou podle Jiřího Vaníčka jednoduchá. Hrají všichni bez rozdílu věku, muži i ženy ve skupinách. Pořadí se losuje a ti nejlepší se utkají ve vyřazovacím souboji. Nejmladším účastníkům je kolem devíti let, nejstarším táhne na sedmdesát.