„Zisk jednoho mandátu nás těší, chci poděkovat všem voličům, kteří volili hlavou a neodevzdali své hlasy levici a populistům," komentoval výsledky voleb na Vysočině krajský šéf TOP 09 Martin Sedlák z Havlíčkova Brodu. Ten dodal, že jeden mandát pro zástupce TOP 09 z Vysočiny byl i cílem strany, se kterým do volebního klání vstupovala.

„Karel Tureček se díky svému poslaneckému mandátu stal, a to automaticky a zcela v souladu se stanovami naší strany i členem krajského výboru TOP 09. Bude s ním v úzkém kontaktu. V Jihlavě bude mít také svou poslaneckou kancelář," pokračoval Sedlák.

„Vstup do Poslanecké sněmovny mě samozřejmě těší a děkuji svým voličům," zareagoval Karel Tureček. Ten podotkl, že by vzhledem ke své profesi chtěl pracovat v zemědělském výboru.

Společně s Karlem Turečkem budou ve Sněmovně Vysočinu a Havlíčkobrodsko zastupovat ještě Jana Fischerová z ODS a Pavel Antonín z ČSSD. Havlíčkobrodský Miloslav Bačiak z ANO 2011 již uvedl, že se vzhledem ke své kontroverzní komunistické minulosti nabytého mandátu vzdá ve prospěch prvního náhradníka. Tím je Jan Sobotka ze Žďáru nad Sázavou.