Zájemci mohou do České Bělé přijet poprvé ve středu od osmi hodin ráno. „Sběr bude možný do šesti hodin večer na poli u kapličky. Pokud se jahůdky v daný den vysbírají, může být sběr ukončen dříve,“ komentovali Šantrůčkovi.

Zda bude sběr možný denně, nebo obden dají Šantrůčkovi aktuálně vědět jak na webu, tak na sociálních sítích. „Sběr jahod potrvá přibližně tři týdny. Jahůdky postupně dozrávají, tudíž budou po celou dobu těchto tří týdnů,“ doplnili Šantrůčkovi.

Havlíčkovo náměstí při finálovém zápase českých hokejistů.
Brod slavil titul mistrů světa. Podívejte se, jaká byla atmosféra na náměstí

Za kilo jahod v samosběru zaplatili zákazníci v loňském roce necelých šedesát korun. Letos si kilo jahod lidé nakoupí za pětasedmdesát korun. „Trhat můžete do vlastních nádob, nebo u nás zakoupených kelímků, košíků či bedýnek. Sběr je možný i za nepříznivého počasí. Meziřádky jahod jsou vystlané slámou, tudíž nejsou rozbahněné,“ nalákali ještě pěstitelé.

Domácí mazlíčky a hodně malé děti musejí nechat trhači doma. „Na plantáže je zákaz vstupu se zvířaty a do porostu mají zákaz děti do dvanácti let,“ upozornili ještě Šantrůčkovi.

Samosběr jahod v České Bělé. Snímky z minulých let.
Samosběr jahod 2024: v České Bělé se sběrači dočkají přibližně koncem měsíce

Lidé mohou pěstitele jahod v případě potřeby kontaktovat emailem info@jahodyhb.cz, nebo na telefonních číslech 606 482 153, 737 267 334, 725 424 621.