Pak čekají na odjezd domů i víc než hodinu. Chtěli by někde posedět, sníst něco malého, dát si kávu, ale nemají kde, konstatovala Šárka Danková, která si nedávno otevřela v Přibyslavi obchod, jaký tu léta nebyl.

Podnikatelka ze Škrdlovic se do svého původního rodiště vrátila po dvaceti letech. S nabídkou služeb kvalitního rychlého občerstvení byla velmi zklamaná a podle obyvatel Přibyslavi bohužel právem. „Je tu pěkná cukrárna, ale ta nabízí jen určitý sortiment, navíc do cukrárny vedou schody. To je pro seniory nebo postižené lidi problém. U nás je vstup bezbariérový. Do hospody hlavně starší ženy nebo matky s dětmi nepůjdou. Místní bufet na náměstí nabízí hlavně hamburgery. Takže pro některé návštěvníky Přibyslavi je jedinou možností koupit si svačinu v samoobsluze, v létě si s ní sednout na lavičku v zimě na nádraží do čekárny," povzdechla si podnikatelka.

Proto chce ve svém lahůdkářství spojeném s malou kavárničkou nabízet zboží sladké i slané ze dvou pekáren, lahůdky od tří dodavatelů, sladkosti od tří cukráren. Časem by měla přibýt, podle zájmu, také zdravá výživa. Samozřejmostí je hygienické zázemí.

„Dodavatele jsem vybírala podle zkušeností, chceme nabízet kvalitu. Jsem místní rodačka, nepotřebuji ostudu," dodala paní Šárka s úsměvem. V objektu kde tato hovorná sympatická paní v nájmu podniká, už v minulosti ale bylo několik provozovatelů. Většina z nich skončila po pár měsících.

„Věřte mi, že jsem si všechno dobře spočítala. V minulosti jsem pracovala dlouhá léta v obchodě. Pak jsem přešla na finančnictví. Takže vím, co dělám. S manželem jsme do našeho podnikání hodně investovali. I to je motiv k tomu, abychom vydrželi," zdůraznila paní Šárka.

Služby zákazníkům budou nabízet čtyři zaměstnanci pět dní v týdnu, dokonce už od čtvrt na šest ráno.

Nový obchod s občerstvením otevřel v úterý 12. ledna, už dopoledne byla podle prodavaček většina lahůdek vyprodaná. Jak doufá paní Šárka, najdou si k ní cestu i zaměstnanci okolních firem a institucí, protože ne každý má v pracovní době čas na dlouhý oběd v hospodě.

V době naší návštěvy vyjížděly z obchodu zrovna dvě maminky s kočárky, obtížené balíčky. „Takový obchod nám tu vyloženě chyběl," povalovaly si zákaznice.