VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sázavafest: Lidé vyšlapali pro dobrou věc přes 100 tisíc

Světlá nad Sázavou – Zámecký park ve Světlé nad Sázavou ožil o víkendu již po čtrnácté multikulturním festivalem Sázavafest.

5.8.2014
SDÍLEJ:

Do šlapání na oranžovém kole se zapojily i zástupkyně Fondu ohrožených dětí i neonatologického oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.Foto: Nadace ČEZ

Bohatý třídenní program, který přilákal na 20 000 lidí, nabídl vedle hudby, divadla nebo výstav a workshopů také charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Přestože letní počasí vybízelo spíše k odpočinku, nedali se návštěvníci odradit a pro Fond ohrožených dětí a Neonatologické oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze vyšlapali na speciálně upraveném rotopedu celkem 103.727 korun.

Každý měl možnost strávit na Oranžovém kole minutu a v průběhu sobotního programu přispět svým výkonem jedné z organizací.
„Zájem o Oranžové kolo rok od roku roste. Zejména na podobných akcích, kde jsou lidé dobře naladěni, jsou zvláště ochotni pomáhat druhým," uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ. Nadace ČEZ navíc letos přivezla do Světlé nad Sázavou tři dětská horská kola, které si během festivalu převzaly pro své děti ve věku od 8 do 17 let dvě pěstounské rodiny.

Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace na pomoc ohroženým dětem. Má působnost na území celé republiky a v současné době provozuje 22 regionálních poboček zaměřených na terénní sociální práci a sanaci rodin, 4 mediační centra pro řešení rozvodových sporů, 5 azylových domů pro rodiny s dětmi a 35 zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek s 510 místy. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci Sázavafestu vyšlapali částku 51.155 korun. „Peníze použijeme na realizaci sociálně-aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Konkrétně jde o programy Rodinný asistent, který je prevencí před umístěním dětí do ústavní péče, Asistenční a mediačně-terapeutické služby pro rodiny a konečně Podpora rodiny, která spočívá v poradenství rodinám v tíživých sociálních situacích, při výchovných a mezigeneračních problémech i v oblasti náhradní rodinné péče," řekla Eva Janíčková z Fondu ohrožených dětí.

Neonatologické oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze poskytuje nejvyšší stupeň péče o novorozence a svým rozsahem péče je jedním z největších pracovišť tohoto typu v České republice. Koncentrují se zde těžce a extrémně nezralí či kriticky nemocní novorozenci z regionů Prahy a středních Čech a vybrané nejsložitější případy z celé České republiky. „Výtěžek v hodnotě 52.572 korun použijeme na vybavení nemocničních pokojů pro společný pobyt matek a nedonošených dětí. Zejména v tomto složitém období je totiž obzvlášť důležité, aby děti i maminky cítily přítomnost toho druhého," uvedl MUDr. Jan Smíšek ze Všeobecné fakultní nemocnice.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

(tz)

Autor: Redakce

5.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek
1

Jeden řidič požil alkohol, druhý přidal marihuanu

Fotografie ze závěru turnaje.

Vánoční turnaj záchranného systému už zná vítěze

Přibyslav získala do vlastnictví umělecká díla bývalého starosty

Přibyslav – Tři umělecká díla akademického sochaře Romana Podrázského získalo do sbírky město Přibyslav.

Knihovna ve Věžnici prošla zásadní proměnou

Věžnice – Velkou proměnou prošla v poměrně krátké době místní knihovna ve Věžnici na Havlíčkobrodsku. Proměna byla tak zásadní, že si za ni knihovna vysloužila ocenění Knihovna roku.

Z kůlny u chaty zmizel motocykl

Slavníč - Nepříjemné překvapení zažil majitel chaty ve Slavníči u Herálce na havlíčkobrodsku, když zjistil, že mu z kůlny zmizel motocykl.

Většina velkých měst dá spíše na schválený rozpočet

Vysočina – Deset ku pěti. Takový kurz je letos na radnicích ve městech s rozšířenou působností v Kraji Vysočina při rozhodování, zda se přikloní k řádně schválenému rozpočtu nebo k rozpočtovému provizoriu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT