Již celé tři roky město Ždírec nad Doubravou, Služby města Ždírec nad Doubravou společně se základní a mateřskou školou organizují společný sběr starého papíru.

Peníze, které se získají za odevzdaný starý papír, město Ždírec nad Doubravou vždy převede na účet Sdružení rodičů při ždírecké základní a mateřské škole. „V letošním roce proběhlo celkem již 8. kolo sběru starého papíru. Celkem bylo sebráno 37.114 kilogramů starého papíru. Na účet Sdružení rodičů bylo převedeno 78.000 korun," informoval místostarosta města Bohumír Nikl.

Od začátku toho projektu bylo sebráno celkem 144.778, kilo starého papíru. Město Ždírec převedlo na účet Sdružení rodičů neuvěřitelných 315 tisíc korun. Peníze z účtu Sdružení rodičů jsou využívány na zdokonalení výuky cizích jazyků ve třídách, na jízdné na okrskové a okresní soutěže, jak sportovní, tak znalostní, na ceny na sportovní dny a karnevaly, na ceny na projektové dny pro soutěžící družstva – Den země, Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných situací, ne Den dětí a Mikuláše a na ceny za vlastní sběr, kde jsou hodnoceni nejlepší jednotlivci a nejlepší třídy.