Přestěhovala se z budovy u vlakového nádraží do staré vily Na Valech v centru Havlíčkova Brodu.

„Nový objekt je pro nás velkou výhodou. Můžeme některým klientům nabídnout i ubytování. K budově, kterou jsme si pronajali, patří i velká zahrada. Snažíme se o její rekonstrukci. Chtěli bychom budovu a její interiéry zachovat pokud možno v původní podobě," uvedla vedoucí Semitamu Martina Kadlecová.

Na začátku pomohl firmě grant z Evropského sociálního fondu. Díky podpoře projektu nazvaného Sociální podnikání, cesta k odpovědnosti a solidaritě, firma rozšířila počet zaměstnanců i nabídku pracovní činnosti. „Provádíme úklid v budově patřící firmě Ross. Podařilo se nám navázat spolupráci i se dvěma novými brodskými firmami, které nabídly našim klientům práci, spolupracujeme i s městem Havlíčkův Brod. Konkrétně to bylo při dvou vzdělávacích akcích určených pěstounským rodinám. Samozřejmě naše dílny, knihařská a šicí, jsou stále v provozu," pokračovala Kadlecová. S rukodělnou produkcí firmy se mohli seznámit například i návštěvníci nedávného Sázavafestu, kde měla firma svůj prodejní stánek.

Kromě toho dostává Semitam nárazové zakázky, zajišťuje úklidovou službu i v objektu Domu s pečovatelskou službou v Havlíčkově Brodě.
Podle Kadlecové se projekt sociální firmy osvědčil už v tom, že ani jedna žena, která přišla do firmy z výkonu trestu a zůstala v Havlíčkově Brodě, se zatím do vězení nevrátila. Podle Kadlecové ale není lehké odhadnout, kdo o práci skutečně stojí. Paradoxně snazší je to u žen z výkonu trestu, tam totiž nejde o náhodný výběr. Problém je ale najít práci pro Romy.

„Někteří klienti po návratu z výkonu trestu do běžného života mají potíže v komunikaci s okolím. Podceňují se, neumějí hájit svoje zájmy, nebo naopak reagují unáhleně a jsou zbytečně vztahovační," podotkl v této souvislosti psycholog Pavel Plíšek.

Připomeňme, že na Vysočině je činnost firmy Semitam zcela ojedinělá.