Konkrétně senioři museli absolvovat stanoviště na trénování paměti, hod míčem na koš, střelbu z luku, shazování kuželek nebo třeba museli dofoukat pingpongový míček přes překážky až do cíle.

Na jednotlivých stanovištích pomáhali studenti brodské hotelové školy a jihlavského Trivisu. „Snažíme se tím o mezigenerační dialog. Studenti se starají nejen o jednotlivá stanoviště, ale například i o občerstvení,“ popsala koordinátor Senior Pointu Havlíčkův Brod a ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže v Havlíčkově Brodě Ilona Loužecká.

S nápadem pořádat seniorskou miniolympiádu přišli před pěti lety dobrovolníci z havlíčkobrodského Senior Pointu. „Je to takové naše miminko. Řekli jsme si tehdy, že by bylo hezké udělat pro seniory nějakou sportovní akci,“ přiblížila Loužecká.

„Začínali jsme pouze na okresní bázi, ale jelikož měla miniolympiáda u seniorů úspěch, domluvili jsme se s Krajem Vysočina, který je hlavním sponzorem této akce, že ji budeme pořádat krajsky. Letos k nám zavítali senioři z Jihlavy, Žďáru nad Sázavou, Pelhřimova, Havlíčkova Brodu, Pohledu a Přibyslavi,“ vyjmenovala Loužecká.

Na prvním místě nakonec skončili senioři z Havlíčkova Brodu, druhé a třetí místo obsadili Pelhřimovští. Co se týče jednotlivců, odnesl si výhru Luboš Bláha. „První tři ocenění dostali poháry a medaile a pro vítězný tým jsme si navíc připravili vstupné na zámek v Přibyslavi. Nicméně nikdo neodešel s prázdnou, pro každého jsme měli alespoň drobný dárek,“ prozradila Loužecká.