Setkání probíhají takřka stejně jako v normální kavárně, a to každý pátek od 17.00 hodin. „Vždy si povídáme na nějaké téma. Minule to bylo například Já umím to a ty zas tohle. Ukázali jsme si, čím se zabýváme. Do budoucna plánujeme i besedy s různými odborníky,“ nastínila Vrbová.

Zatím byla dvě online setkání, zítra plánují třetí. „Na obou jsme měli kolem třinácti seniorů. Je to podle mě skvělé číslo, protože ne každý má doma počítač s kamerou a sluchátka. Navíc se o nás lidé teprve dozvídají, takže věřím, že bude narůstat,“ svěřila se Vrbová.

Jak se přihlásit:

- přes e-mail skritek.salamounek@email.cz
- přes telefon 775 386 972 (Jitka Vrbová) nebo 721 815 883 (Pavel Kučera)
- předejte kontakt na své známé pionýrům

Všichni jsou prý z nápadu nadšení. „Někteří si alespoň volají, ale najdou se i tací, kteří už se rok neviděli ani neslyšeli. Teď konečně mohou a máme opravdu velmi kladné reakce,“ prozradila Vrbová.

Nápad pořádat online kafíčka přišel díky spřátelené organizaci z Plzně. „Něco podobného dělají už od jara, tak jsme se inspirovali. Běžně se scházíme díky iniciativě Sousedé plus, ale teď nemůžeme. Takto jsme na ni alespoň částečně mohli navázat,“ dodala Vrbová s tím, že v aktivitě budou pokračovat, minimálně dokud se situace kolem covidu neuklidní.