V posledním týdnu napočítali krajští hygienici v regionu 1108 nových případů akutních respiračních onemocnění (ARI) v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Nejvíce nových případů hlásí stejně jako minulý týden Žďársko (1543). Na druhém místě je Havlíčkobrodsko (1448), kde oproti minulému týdnu počet nově nakažených vzrostl o 177.

Relativní nemocnost (počet případů na 100.000 obyvatel) na akutní respirační onemocnění v Kraji Vysočina.Relativní nemocnost (počet případů na 100.000 obyvatel) na akutní respirační onemocnění v Kraji Vysočina.Zdroj: Krajská hygienická stanice Kraje Vysočina

Relativní nemocnost (počet případů na 100.000 obyvatel) na akutní respirační onemocnění v Kraji Vysočina.Relativní nemocnost (počet případů na 100.000 obyvatel) na akutní respirační onemocnění v Kraji Vysočina.Zdroj: Krajská hygienická stanice Kraje VysočinaNaopak nejlépe je na tom Třebíčsko 685 novými případy na sto tisíc obyvatel. „Za poslední týden došlo v rámci kraje k velmi mírnému poklesu nemocnosti ARI. Pozitivní trend nejspíše ovlivňuje v říjnu nezvykle teplé počasí a také podzimní prázdniny,“ vysvětlila ředitelka protiepidemického odboru KHSV Hana Pavlasová. Dodala také, že lidé stále nemají zapomínat na hygienická pravidla k prevenci šíření akutních respiračních onemocnění, jak nenakazit sebe ani ostatní.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT: Tublatanka v Havlíčkově Brodě

Zdroj: Miloš Novák