A podle provozovatelů rekreačních zařízení to prozatím rozhodně nevypadá, že by měla být slabší než v předešlých letech. Přispívá k tomu dosavadní teplé počasí a také to, že se rekreanti rádi vracejí takříkajíc na místo činu.

„Začátek byl poněkud slabší, protože byla poměrně velká zima, ale nyní se situace už zlepšila. Rozhodně si nestěžujeme," říká s úsměvem Kateřina Zavadilová, která provozuje kemp u rybníku Řeka nedaleko Krucemburku.

Myslí i na děti

Tady sezona začíná už před prázdninami a návštěvníci se během celého léta mohou těšit na celou řadu zajímavých akcí. Nedávno tu proběhl populární závod dračích lodí, pořádají se tu koncerty, představení pro děti nebo soutěž pro jedlíky. Tahákem by mělo být také známé představení několika televizních bavičů Na stojáka. Zkrátka tady se nevsází jen na přírodní krásy, ale i na kulturní vyžití.

Prázdnotou rozhodně ale nezejí kempy ani v jiných místech Havlíčkobrodska.

„Myslím, že i letos je obsazeno zhruba stejně jako každý rok. Ale je pravda, že rekreantů asi tolik nyní není, větší část návštěvníků tvoří lidé, kteří tu jsou na pracovních pobytech," uvedla pro změnu Miluše Macková z kempu 
u Štoků.

Oblíbeným místem je také povodí Sázavy, které především u Světlé a Ledče nad Sázavou vytváří v přírodě krásné scenérie. A právě do takových míst s působivou atmosférou, kde je možnost turistického vyžití, se prý rekreanti rádi často vrací.

„Z hlediska návštěvnosti byl povedený například uplynulý prodloužený víkend. Lidé se sem rádi vracejí a někdy si dopředu rezervují i konkrétní místa. Lidé tu zůstávají většinou tři až čtyři dny. Program pobytu si sice připra
vují sami, ale u nás najdou prakticky veškerou vybavenost, jako je sociální zařízení nebo místa, kde se mohou najíst," prozradila Zdenka Tvrdá z kempu Stvořidla u řeky Sázavy, který provozuje obec Trpišovice.

Provozovatelé kempů tak doufají, že návštěvnost v dalších prázdninových týdnech neklesne.

„Ale samozřejmě záleží na počasí. Když je ošklivě, lidé se prostě sbalí a odjedou, nebo rezervace zruší," zakončila Kateřina Zavadilová.