V případě, že vysoké teploty vydrží i v nadcházejícím týdnu, je velmi pravděpodobné, že sezona začne i na koupališti v Havlíčkově Brodě a v Přibyslavi.

„Meteorologové hlásí na příští pátek vysoké teploty, které by měly atakovat hranici třiceti stupňů. Pokud se předpověď vyplní, rádi bychom koupaliště otevřeli," uvedl vedoucí provozního úseku havlíčkobrodských Technických služeb Petr Honsa. Ten podotkl, že pro novou sezonu si pro návštěvníky přichystali hned několik novinek a vylepšení.

„Kromě tradičních oprav a rekonstrukcí se lidé mohou těšit především na nový stánek s rychlým občerstvením. Ten bude umístěn mezi rekreačním a plaveckým bazénem. Lidé tak již nebudou muset pro zmrzlinu a nápoje chodit až do restaurace," vysvětlil Honsa. Ten podotkl, že pár změn čeká na návštěvníky i ve zmíněné restauraci, kterou převzal nový nájemce.

„Rekonstrukcí prošla i restaurace, tedy konkrétně jsou nové podhledy, střecha a vydlážděná plocha, kde by se mělo nacházet menší hřiště pro děti. Nový nájemce také slíbil, že kromě klasických smažených jídel a pochutin budou k dispozici i hotová jídla," řekl Honsa.

V předchozích letech si lidé také stěžovali, že si na koupališti nemají kde uložit cenné věci. I tento problém technické služby vyřešily a nově se v dámských i pánských šatnách nacházejí uzamykatelné skříňky.

„V areálu jsme také vysázeli nové stromy, které budou složit jako pomyslné živé slunečníky. Naopak děti se mohou těšit na nové nafukovací trampolíny, které bychom rádi zprovoznili v průběhu července. Vše bude samozřejmě zdarma," pokračoval Honsa. Ten dodal, že na koupališti je také vybudována nová šatna pro matky s dětmi, kde kromě skříněk bude i přebalovací pult.

Zhruba v polovině června by se mělo také otevřít pro návštěvníky letní koupaliště v Přibyslavi.„Bude samozřejmě záležet na počasí," zdůraznil starosta Martin Kamarád s tím, že radní již schválili ceník vstupného a odhlasovali i některé změny, které mnohé návštěvníky potěší.

Podle ředitelky Sportovního zařízení města Přibyslav Veroniky Vošické Buráňové by měli být spokojeni především majitelé permanentek.

„Ti si loni stěžovali, že zakoupenou permanentku nemohou dostatečně využít v době, kdy je chladno a koupaliště se neotevře, tudíž jsme pro ně zorganizovali hodiny kondičního plavání ve zvlášť vyhrazené době," upřesnila Vošická. Vstupné se od loňského roku nemění. „Veškeré potřebné informace ohledně provozu najdou návštěvníci nově na webových stránkách města ve vyhrazeném okénku, kde bude pravidelně zveřejňována rovněž teplota vody a vzduchu na koupališti," doplnil místostarosta Michael Omes.

Koupaliště bylo napuštěno již v úterý 7. června. „Napouštění trvá poměrně dlouho, proto jsme s přípravou bazénu začali již v polovině května," podotkla Vošická. Voda v přibyslavském bazénu je sladká, vyhřívání vody město nemá. Kvalitu vody podle Vošické kontroluje pravidelně hygiena.

Desinfekce se provádí chlorem, který dávkuje speciální technologické zařízení podle potřeby a kvality vody. To že je voda v bazénu průzračně modrá není podle Vošické způsobeno modrou skalicí, která se používat nesmí, ale zvláštním poměrně drahým přípravkem. O bezpečnost koupajících se bude v době provozu starat tým plavčíků, který by ale neměl mít velkou práci, neboť hloubka bazénu většinou nepřesahuje 150 centimetrů. Pro plavce je v bazénu vyhrazen zvláštní prostor, pro děti je zde brouzdaliště a bazének.

Podle Vošické bude koupaliště v letošní sezoně nabízet návštěvníkům zapůjčení polohovacích lehátek a rukávků pro děti. Udržet kvalitu trávníků kolem koupaliště bude nově zajišťovat zavlažovací systém.