Nevzhledné vnitřní prostranství, kterému svého času vévodila kotelna na tuhá paliva se starou železobetonovou násypkou, se změní v moderně řešený prostor. Charakterizovat ho bude nejen spousta zeleně a květinových záhonů, jednoduchý a účelný mobiliář, který přivítají především mladé rodiny s dětmi, ale také sedmdesát parkovacích míst.

„Finální podoba, která dá mimochodem vyniknout i tamní barokní kapli, je výsledkem dohody a kompromisu investora, tedy radnice, a lidí, kteří na sídlišti Pražská žijí," uvedl radní Libor Honzárek. Ten dodal, že nad dispoziční studií strávili řadu hodin nejen lidé z výboru pro územní plánování, ale také vlastníci bytů a zástupci příslušných bytových samospráv.

Zlatá střední cesta

„Ve hře byly dvě varianty. První měla proměnit zmíněné prostranství v park a klasické dětské hřiště, druhá pak v parkoviště. Nakonec se obě strany dohodly na zlaté střední cestě," konstatoval Honzárek a připomněl, že počátkem devadesátých let minulého století, krátce po demolici kotelny, město uvažovalo o zastavění místa domem s pečovatelskou službou. „Není bez zajímavosti, že zvolená varianta nebrání ani případné další výstavbě ve východní části prostranství, o kterém je řeč," poznamenal Honzárek a naznačil, že by tam mohly za několik let vyrůst například i objekty se službami pro veřejnost.
Stavební práce začnou na sídlišti Pražská již koncem léta, kdy radnice uvolní první dva miliony korun. Na dokončení, které se plánuje v průběhu příštího roku, bude potřebovat ještě dalších šest milionů korun.

Lidé, kteří na sídlišti Pražská žijí, avizovanou proměnu vesměs vítají. „Už to bylo opravdu potřeba," zamyslela se například Zdeňka Smutná. „To prostranství bylo takové bezprizorní. Jen mám strach, aby to, až to bude celé hotové, nějací nenechavci nebo vandalové neponičili. Dobře je i to, že lidi, kteří tady bydlí, budou mít kde parkovat. Občas to tady bývá s parkováním dost divoké," řekla Smutná.