Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sídliště Stínadla v Ledči projde za rok velkou proměnou

Ledeč nad Sázavou – Zásadní proměnou má v budoucnu projít panelové sídliště Stínadla v Ledči nad Sázavou.

24.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

„Město připravuje velký projekt regenerace," informovala Jana Merunková z oddělení majetku a investic Městského úřadu Ledeč nad Sázavou.

V rámci tohoto náročného projektu jsou plánovány rozsáhlé úpravy. „Regenerace panelového sídliště Stínadla předpokládá úpravy, spočívající zejména ve zkvalitnění stávající dopravní infrastruktury, to je komunikací a chodníků, kde by mělo dojít ke zkvalitnění jejich povrchu a jejich rozšíření, dále je počítáno s vybudováním nových chodníků a parkovacích míst," upřesnila Merunková. Nedostatek vhodných parkovacích míst, to je problém všech větších měst, Ledeč nad Sázavou není výjimkou. „Ano, míst k parkování je v Ledči dost málo," shodují se místní. „ Naštěstí jsou teď na náměstí parkovací automaty, když tam nebyly, obyvatelé Ledče si dělali z náměstí parkoviště, nelze se jim divit, když neměli kde postavit auto," konstatoval Petr Fiala z Havlíčkova Brodu.

„Součástí regenerace sídliště je proto i návrh nové parkovací plochy s kolmým stáním pro zhruba 20 osobních vozidel, pod bytovým domem v ulici Marie Majerové. Dopravní napojení je plánováno ze silnice Habrecká," vysvětlila Merunková. Další možné lokality pro vybudování nových parkovacích ploch jsou podle městského úřadu zatím v jednání.

Ledeč bude žádat stát o dotace

Proto obyvatele Ledeč zajímá, kdy se s úpravou na sídlišti začne. „V současné době je zpracována studie komunikací sídliště Stínadla a probíhá příprava podkladů pro zpracování projektové dokumentace," sdělila Merunková. Další důležitou kapitolou jsou finance.

Předpokládané náklady není možné prozatím uvést," sdělila Merunková. Vzhledem k tomu, že ještě město nemá k dispozici potřebnou projektovou dokumentaci. Výše nákladů se bude také odvíjet od ceny, kterou nabídne případný zhotovitel v soutěži o zakázku zhotovitelem. Jisté je, že se ale bude jednat o desítky milionů korun. „Předpokládaný termín, kdyby se měla regenerace sídliště uskutečnit, je rok 2016. Realizace projektu závisí na získání finančních prostředků z dotačního titulu na podporu tohoto projektu," konstatovala Merunková.

Ve městě Ledeč nad Sázavou je to v krátké době již druhá finančně náročná akce. Tou první byla rozsáhlá revitalizace zeleně, která se ale neobešla bez problémů a různých dohadů ze strany některých ledečských občanů. „ V případě úspěchu žádosti o dotaci na úpravy sídliště Stínadla bude veřejnost včas informována a úpravy řádně prokonzultovány, aby nedošlo k podobným nedorozuměním jako u revitalizace městské zeleně," zdůraznili ledečští radní. Výběrové řízení na dodávku projektové dokumentace už proběhlo, zpracuje ji firma z Hradce Králové za cenu 260 tisíc korun.

Autor: Štěpánka Saadouni

24.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení