Kouzelné i tajemné prostory ještě po tři prázdninové víkendy ožijí díky šermířské a divadelní společností Sígři, která provádí zájemce historií od založení hradu až po působení Jaroslava Haška.

Dva nejbližší prohlídkové dny budou v pátek a v sobotu 21. a 22. srpna, další pak 28. a 29. srpna. Začátek prohlídek ve 20 a 22.30 hodin. Doba trvání 90 minut, koná se za každého počasí. Prohlídka pro max. 40 účastníků, nutná závazná rezervace: www.sigri.cz, zdenek@sigri.cz, tel. 606 480 708. Jednotné vstupné 200 korun.

Každoročně projde nočním hradem kolem šesti set odvážlivců. Scénář prohlídek je víceméně stejný jako v minulých letech, protože jak vysvětlil Zdeněk Zenáhlík ze společnosti Sígři: „Inovovat historii nelze. Nechystáme ani změny v rámci prostoru, protože míst, kam se vejdou herci i diváci zas tolik není."

Během devadesáti minut ovšem zvládnou Sígři ukázat lidem opravdu hodně a projít několika stoletími. Co, však diváci nevidí, je to vzepětí všech herců v zákulisí, když se mění kostýmy, všechny rekvizity musí být na správném místě, a letos navíc má herecký tým o dva lidi méně.

„Projekt tedy realizujeme v sedmi lidech s podporou hudební skupiny Ars Camerata, která vždy před a mezi prohlídkami divákům zpříjemňuje čekání," doplnil Zdeněk Zenáhlík. Zároveň zdůraznil, že menší tým ovšem neznamená nižší kvalitu nebo méně postav ve hře. Jen ti, co zůstali, se musí ještě více ohánět, ale divák to rozhodně nepozná.