Již měsíc před výstavou pekla z osmi kil mouky a téměř dvou kilogramů medu krásné perníkové figurky a různé symboly, ze kterých mají pokaždé radost hlavně děti.

„Na podzimní výstavu peču každý rok. Manžel, když slyší slovo perník, utíká  raději z bytu. Moje perníčky spojuje pokaždé nějaký shodný motiv.  Letos jsem se zaměřila na téma rodiny, protože rodina a rodinný život jsou v poslední době hodně opomíjené, což je veliká škoda. Peču ráda, ruce mi ještě pořád dobře slouží, ale s očima je to už horší," posteskla si Marie Henzlová. Z perníku vytvořila několik různorodých skupinek. Jelikož šikovná perníkářka myslela nejen na dospělé, ale hlavně na děti, je to nejen rodina lidská, ale také rodina medvídka Brumly, rodina spokojených beránků i rodina zajíčka Ušáčka. Navíc Marie Henzlová peče na podzimní výstavu každoročně jedno velké perníkové dílo, které se dá označit za originální plastický obraz. „Nedávno jsem navštívila kozí farmu v Olešence. Zaujala mě natolik, že jsem se rozhodla letos upéct ji celou z perníku," prozradila Henzlová. Její unikátní perníkovou farmu tvoří celkem 30 koz, sedm ovcí, pes, rodina majitelů a malé  jehňátko.

Perníčky Marie Henzlové jsou na Přibyslavsku vyhlášené. Perníkové plastiky končí většinou v muzeu, ty menší věnuje perníkářka mateřské školce a přibyslavské škole. Marie Henzlová je dnes už v důchodu, při pečení perníku využívá svoje výtvarné schopnosti bývalé učitelky v mateřské škole.