Ředitelství silnic a dálnic ČR totiž hodinu po půlnoci zahájilo, a to po předcházejícím odfrézování staré živičné vrstvy, opravu povrchu části silnice číslo I/38 v Masarykově ulici.

„Práce si vyžádají dopravní omezení, která potrvají do půlnoci pátku 3. července. Týkají se úseku, který začíná na křižovatce Masarykovy a Havlíčkovy ulice u obchodního domu Alej a končí u autobusové zastávky nedaleko křižovatky Masarykovy a Humpolecké ulice," uvedla mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová. Ta dodala, že při provádění prací budou dopravní omezení platit vždy na polovině komunikace. „Po druhé polovině budou moci řidiči jezdit oběma směry," pokračovala Doležalová s tím, že celá oprava silnice je rozdělena do tří etap a bezprostředně ovlivní dopravu i v Ledečské a Havlíčkově ulici.

Autobusy MHD projíždějí nemocnicí

V důsledku platnosti těchto omezení bude dočasně změněn i režim vedení dopravy v Beckovského a Havlíčkově ulici. Řidiči tam nebudou smět parkovat a provoz těmito ulicemi povede oběma směry.

Se změnami ale musejí počítat i cestující v linkových autobusových spojích a autobusech městské hromadné dopravy.

Linkové spoje budou ve čtvrtek a pátek projíždět Stamicovou ulicí, v níž bude dočasně umístěna i zastávka.

Autobusy městské hromadné budou až do konce opravy, tedy do páteční půlnoci, projíždět areálem havlíčkobrodské nemocnice.

Obousměrná náhradní zastávka za zastávku v Havlíčkově ulici bude umístěna v prostoru za křižovatkou Husovy a Šubrtovy ulice.

„Vedení havlíčkobrodské nemocnice vyhovělo žádosti Městského úřadu v Havlíčkově Brodě a dočasný obousměrný průjezd autobusů MHD areálem nemocnice umožnilo," potvrdila mluvčí nemocnice Petra Černo. „Vzhledem k této skutečnosti ale žádáme všechny pacienty a další návštěvníky nemocnice o zvýšenou pozornost, opatrnost, pochopení a přesné dodržování dopravních značek a dopravního značení," zdůraznila Černo.

Do nemocničního areálu budou autobusy vjíždět u plicního oddělení, vyjíždět u hlavního vchodu, popřípadě opačně.

Postup oprav v havlíčkobrodské Masarykově ulice od 1. do 3. července

V první etapě bude po celou středu 1. července uzavřena nejen pravá polovina vozovky ve směru na Kolín, ale také křižovatky Masarykova – Svatovojtěšská a Masarykova – Havlíčkova. V křížení Masarykovy ulice s ulicemi Ledečská a Havlíčkova budou moci řidiči odbočovat pouze vpravo.

Druhá etapa začne ve čtvrtek 2. července hodinu po půlnoci a skončí týž den ve čtrnáct hodin. Pokračovat bude v pátek 3. července a začne opět hodinu po půlnoci. Ukončena bude do páteční 14 hodiny. Dojde při ní k uzavírce levé poloviny vozovky ve směru na Kolín. Uzavřeny budou i křižovatky Masarykova – Svatovojtěšská a Masarykova – Havlíčkova. Z Havlíčkovy ulice ve směru od nemocnice bude možné odbočit pouze vpravo. Komunikace v Ledečské ulici bude uzavřena.

Třetí etapu opravy zahájí silničáři ve čtvrtek 2. července ve dvě hodiny odpoledne a práce ukončí úderem půlnoci. Znovu je zahájí v pátek 3. července ve čtrnáct hodin a celou opravu ukončí úderem páteční půlnoci. Uzavřena bude levá polovina vozovky ve směru na Kolín a také křižovatky Masarykova – Svatovojtěšská a Masarykova – Havlíčkova. Komunikace v Havlíčkově ulici bude uzavřena a z komunikace v Ledečské ulici bude možné odbočení pouze doprava.

Světelná signalizace na dotčených křižovatkách bude po všechny tři dny vypnuta. Pohyb chodců po chodnících nebude omezen.
Zdroj: Městský úřad Havlíčkův Brod