Vysočinským silničářům začala od 1. listopadu zimní sezóna. Nejvíce by je mělo prověřit únorové mistrovství světa v biatlonu, kam plánují poslat z okolních cestmistrovství sypače navíc. Uvádí to oficiální web Kraje Vysočina.

Na Třebíč i na Znojmo míří z Jihlavy tisíce aut denně.
Cesta z Jihlavy je volná: kruhové objezdy na obchvatu jsou bez kolon

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny se letos bude nově starat také o havlíčkobrodský obchvat, který by měl být dokončený v prosinci a udržovat se bude i nová okružní křižovatka na jihovýchodním obchvatu Jihlavy.

Přestože zimy jsou na Vysočině rok od roku mírnější, náklady na údržbu komunikací rostou. „A to v souvislosti s nárůstem cen pohonných hmot i posypových materiálů,“ uvedl náměstek hejtmana Miroslav Houška. Loňská zimní údržba stála kraj 235 milionů korun.

Den otevřených dveří dokončovaného jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu.
Lidé se poprvé prošli po jihovýchodním obchvatu Brodu, podívejte se

Zimní období končí pro silničáře oficiálně s posledním březnem, v minulosti ale zmírňovali následky zimy až do dubna. „Poslední výjezd jsme zaznamenali 14. dubna 2023. Náročnější je paradoxně údržba při teplotách kolem nuly, než při mrazivém počasí,“ informoval ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Radovan Necid.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se na výlov v Červené Řečici

Zdroj: Markéta Kamešová