Silnice je v majetku Kraje Vysočina. Podle mluvčí Kraje Jitky Svatošové se jedná už o druhou etapu oprav, díky kterým silnice silnice u Hradce dostane do kategorie moderních silnic 21. století.

Silnice se podstatně rozšíří, okolní svahy nechá stavební firma zpevnit. „Loni prošla rekonstrukcí první část silnice od křižovatky se silnicí II/150 v Ledči nad Sázavou za železničním podjezdem po betonárku CEMEX. Letos opět za úplné uzavírky práce pokračují na druhém druhého úseku, a to od betonárky po křižovatku s místní komunikací v obci Hradec,“ upřesnila Svatošová. 

Výsledkem modernizace silnice II/130 je podle Svatošové rozšíření komunikace. „Součástí stavby je zárubní a opěrná zeď, která okolní svahy zpevní. Podobu změní i křižovatka v obci Hradec. Tam vznikne ostrůvek, který v obci výrazně usměrní dopravu,“ informovala Radka Weidemannová z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.

Celkové náklady na rekonstrukci silnice, na její druhou etapu jsou zhruba 95 milionů korun. Kraj na stavbu získal dotaci za víc než 70 milionů. Práce na silnici skončí na podzim. Do té doby se řidiči musejí smířit s objížďkami, změní se i provoz některých autobusových linek.