„Od úterý 2. července do 15. července bude v místě výstavby zaveden kyvadlový provoz, který budou řídit semafory. Na sousední světelné křižovatce Tři věžičky budou v tomto termínu semafory vypnuty,“ popsal Jiří Veselý z oddělení komunikace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

V místě se prozatím pracuje v jízdním pásu ve směru od Havlíčkova Brodu na Jihlavu. Práce zahrnují také novou přímou větev, která umožní přímý průjezd bokem okružní křižovatky s nájezdem na dálnici D1 ve směru od Havlíčkova Brodu na Brno. „V následujících dnech se budou v těchto částech stavby pokládat asfaltové vrstvy,“ dodal Veselý. Práce se pak přesunou do jízdního pruhu ve směru z Jihlavy na Havlíčkův Brod.

Stavba řeší přestavbu stávající stykové křižovatky silnicie I/38 a větve mimoúrovňové křižovatky (MÚK) dálnice D1 na okružní křižovatku OK. Silnice v místě stavby propojuje Jihlavu s Havlíčkovým Brodem a také se tu auta napojují na dálnici D1.

Od půlky července se zavře EXIT 112, ve směru z Brna na Prahu. Už nyní nelze sjet z dálnice D1 ve směru od Brna na Jihlavu. Od půlky července se pak zavře celá rampa, takže nebude možné ani najet na dálnici ve směru na Prahu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Do Luk se sjely vojenské jeepy. Mrkněte se.

I letos se na konci června sjely do Luk nad Jihlavou desítky jeepů i dalších unikátních aut. Celé odpoledne zněla pohodová muzika, hlavní hvězdou byl Petr Kocman & PK Band. | Video: Deník/Martin Singr