Počet budoucích školáků ale není to jediné, čím libická škola proti jiným vybočuje. Rozhodli se totiž uspořádat zápisy tradiční formou, koronaviru navzdory. „Rodiče dostali na výběr. Buď mohli jen odevzdat přihlášku, nebo si domluvit termín na individuální konzultaci. Všichni využili druhou možnost. Nebyl nikdo, kdo by nechtěl,“ prozradila Mrvová.

Svou roli podle ní sehrál i fakt, že školy i školky předtím byly dlouhou dobu zavřené. „Děti se do školy moc těšily. Podobná setkávání jim zkrátka chybí,“ posteskla si Mrvová.

Zápis do první třídy, který probíhal ve sborovně, jim zpestřila mimo jiné pohádka. „Vybrali jsme Šmouly. Děti měly za úkol najít obrázek Taťky Šmouly a Šmoulinky, abychom si ověřili jejich zrakové a sluchové dovednosti,“ popsala Mrvová s tím, že na závěr pak každý předškolák dostal pamětní list.

Do první třídy tady nastoupí nejvíce dětí za poslední roky. „K zápisu nám přišlo patnáct dětí. U dvou rodiče přinesli žádost o odklad, takže jsme jich nakonec zapsali třináct. Když to srovnám s letošními prvňáčky, kterých je jen šest, tak toto bude opravdu silný ročník,“ dodala libická ředitelka.