Ve středu prvního ledna, přesně čtyři hodiny a dvanáct minut po půlnoci, se narodil Simoně Remešové.

Štastné mamince ze Srní u Hlinska, která už má doma dva kluky – pět a půl letého Vojtu a dvou a půl letého Jakuba, přišli včera pogratulovat nejen zástupci nemocnice, ale také starosta Havlíčkova Brodu, Jan Tecl. Ten popřál mamince i Matěji hodně zdraví a štěstí do dalšího života. Současně jí předali květiny a věcné dary.

„Celé to byla tak trochu náhoda. Žádné plánované rodičovství. Čekali jsme s manželem, že by to do třetice mohla být holčička. Na počtvrté už to asi zkoušet nebudeme," usmála se sympatická maminka. Ta dodala, že všechny její děti se narodily v havlíčkobrodské porodnici. „Všechno proběhlo hladce, za což jsem samozřejmě ráda, a děkuji lékařům i sestřičkám za péči, kterou nám tady věnovali a věnují. Rodila  jsem týden po termínu, manžela jsem měla u sebe u porodu," pokračovala Simona Remešová.

Mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo dodala, že porodníci v Havlíčkově Brodě absolvovali v loňském roce celkem 1 300 porodů. „U nás se ale narodilo 1 318 dětí. Na svět totiž přišlo i devět párů dvojčat," upřesnila Černo.

Rodiče podle ní preferovali u chlapců jména Jan, Filip a Tomáš, u dívek pak Terezu, Adélu a Annu. „Už když jsem do porodnice jela, věděla jsem, že se nám narodí chlapec Matěj. Jméno jsme s manželem vybrali dopředu," přidala se Simona Remešová. Na otázku, čeká-li na Matěje doma nová postýlka a nový kočárek, odpověděla, že ne. „Kluci jsou malí, postýlka a kočárek poslouží i Matějovi," řekla Simona Remešová.

Prvním dítětem z Havlíčkobrodska, které se v Novém roce v brodské porodnici narodilo, byl také chlapec a shodou okolností dostal také jméno Matěj. Přišel na svět v 17 hodin a 40 minut. Vyrůstat bude v Havlíčkově Borové a ponese příjmení Uttendorfský.