„Stejně jako v předchozích letech se k účasti na akci mohou hlásit výtvarníci, umělečtí řemeslníci a kumštýři vůbec, stejně jako galerie a umělecké výtvarné školy všech stupňů působící v Kraji Vysočina,“ informovalo havlíčkobrodské muzeum. K akci se mohou hlásit i výtvarníci „amatéři“. A nemusí jít ani výhradně jen o tvůrce, kteří mají trvalé bydliště na území kraje. „Účast na akci je pro zúčastněné zdarma,“ doplnili organizátoři.

Prozatím se na akci z Vysočiny přihlásilo zhruba sedm desítek ateliérů výtvarníků a dílen uměleckých řemeslníků. Organizátoři prozradili, že lidé budou moci navštívit i několik skláren, včetně sklárny výtvarníka Jaroslava Svobody v Karlově u Žďáru nad Sázavou nebo janštejnskou huť v Horních Dubenkách. Pestrý program připravují také ve sklárně Huť Jakub v Tasicích, kde se kromě sklářů představí také zástupci jiných řemesel.

V Jihlavě zase zájemce čeká prohlídka ateliérů a dílen textilní školy v Heleníně a grafické školy, kde si budou moci vyzkoušet animaci. Napříč celým regionem budou otevřené také dílny keramiků, uměleckých kovářů a přihlášky posílají také malíři a grafici.