Její výrobky však podle majitele a jednatele Aleše Valnera míří do celého světa. Odbytištěm jsou například Spojené státy americké, Anglie, Japonsko, Korea.

Kromě toho však nyní přibyslavská sklárna vyrábí i doplňkové předměty pro účastníky Mistrovství světa v Biatlonu, které zanedlouho vypukne v Novém Městě na Moravě.

„Jsem rád, že si pořadatelé vybrali sklo z naší sklárny a můžeme tak představit řemeslnou dovednost sklářů z našeho regionu. Věřím, že se budou líbit," říká Aleš Valner, který po revoluci pracoval jako huťmistr ve známých škrdlovických sklárnách a výrobu v Přibyslavi založil v roce 2004.

Pro světový šampionát vyrábí v Přibyslavi celkem asi 250 skleněných předmětů. Jde o ručně tvarované hutní vázy v různých velikostech a skleněné plakety.

Vázy jsou odstupňované od od padesáti do třiceti centimetrů na výšku. Na milimetry však úplně stejné nejsou. A to je právě velká deviza a krása ruční práce.

„Ostatně ve výrobě cen na sportovní akce nebo dárkových předmětů pro firmy vidím poměrně velký potenciál," vysvětluje mimochodem Valner mezi zaměstnanci v dílně, kde krásně barevné výrobky vznikají.

Na práci pro organizátory šampionátu zdejší sklárna spolupracuje se sklářským výtvarníkem Jaroslavem Wasserbauerem ze Žďáru nad Sázavou.

Některé vázy jsou ale také vyráběny podle návrhu sklářského mistra  Františka Kouřila, který v přibyslavském podniku pracuje.  A o to jsou tyto výrobky zajímavější.

„Věnuji se této práci a návrhům více než dvacet let. Žádnou vyloženě výtvarnou školu nemám, ale chce to prostě trochu uměleckého citu," tvrdí s úsměvem a žoviálně s cigaretou v puse sedmačtyřicetiletý Kouřil, který bydlí v nedalekých Železných Horkách.
Ten tak už je zkušeným sklářem a při tvorbě návrhu prý myslel hlavně na to, aby bylo vidět, že biatlon je zimním sportem. Na vázách pak logicky naleznete modrou a bílou barvu.

„Ale návrhy si nekreslím, na to moc nejsem. Prostě vznikají v hlavě a pak si je zkusíme zkrátka na dílně vyrobit. Aby dostal návrh finální podobu, je potřeba tak tři až čtyři pokusy," doplnil sklář u výrobní pece.

V přibyslavské sklárně zajišťují výrobu krásných skleněných dárků kompletně. To znamená od návrhu a broušení  až po zabalení.