V odpoledních hodinách budou moct hřiště využívat i různé spolky či veřejnost.

„Nová přístavba a multifunkční sportovní hřiště patří mezi největší investiční akce letošního roku a obě jsme je zvládali financovat z vlastního rozpočtu. Pro městys je to určitý znak ekonomické síly, že jsme se obešli bez dotací, ač jsme o ně žádali," uvedl starosta Štoků Pavel Královec. Ten podotkl, že hřiště stálo více než pět a půl milionu korun a přístavba necelých dva a půl milionu korun.

„Přístavba dokonale splynula se školou. Uvnitř se nachází nejen šatny, ale i kompletní sociální zázemí včetně sprch. Je zde také místnost pro sportovní náčiní, šatna pro kuchařky či nová dílna určená pro praktické vyučování," popsal Královec.

Podle ředitele školy Petra Jakeše byla současná dílna již nevyhovující, a to především z hlediska prostorového uspořádání. „Jsme velmi rádi, že se vše podařilo a velké poděkování patří samozřejmě zastupitelstvu, které oba projekty schválilo," řekl Jakeš. U hřiště se mimo jiné nachází i padesátimetrová běžecká dráha a sportoviště pro skok do dálky.

„V dopoledních hodinách bude hřiště určené především pro výuku. Odpoledne ho pak budou moct využít i spolky a sportovní oddíly či široká veřejnost. Otevírací doba a další detaily se však ještě dolaďují," konstatoval Jakeš.

Se stavbami se začalo letos v červnu a vše bylo úspěšně hotovo na konci října. „Vše se stihlo v termínu, dokonce s mírným předstihem. Jedinou menší komplikací byla skála, na kterou se narazilo v zadní části hřiště, ale dělníci si s tím poradili," nechal se slyšet Karel Baťa, technický dozorce stavby.

Nové hřiště si pochvaluje i místostarostka Štoků Lenka Vodičková. „Jde o první multifunkční hřiště svého druhu ve Štokách. Dosud jsme měli akorát dvě fotbalová hřiště a také starší s antukovým povrchem. Již od začátku jsme věděli, že obě stavby postavíme i bez dotace, o kterou jsme žádali na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy. Bohužel jsme však propadli sítem, jelikož jsme nesplňovali všechna kritéria pro udělení dotace," uvedla Vodičková.

Zastupitelstvo ve Štokách však neusíná na vavřínech a výhledově se počítá i se zcela novým křídlem pro zdejší školu, kde by mohly být umístěny nové učebny. V plánu je také modernizace školní kuchyně.