Ocenění nejlepších žáků místní základní a mateřské školy za školní rok 2015/2016 se uskutečnilo v Golčově Jeníkově. Vzhledem k tomu, že nový školní rok už doslova klepe na dveře, může to být pro jeníkovské školáky ta nejlepší motivace, jak další školní ročník zvládnout se ctí.

„Dobrý příklad je tím nejlepším, způsobem, jak získat motivaci pro svůj osobní rozvoj. A kde je taková motivace více třeba, než ve škole. Proto žáci spolu s učiteli vybrali ty nejlepší ze svých kolektivů a město Golčův Jeníkov je ocenilo za jejich dobrou práci a dobrý příklad, který poskytují ostatním," informoval starosta Vlastimil Marušák.

Oceňována byla především pomoc spolužákům a dobré vztahy s nimi, dále práce ve škole, prospěch a reprezentování školy a města ve sportovních či vědomostních soutěžích.

Každý školák či budoucí student od druhého do devátého ročníku byl oceněn čestným uznáním města Golčův Jeníkov. Hlavní cenu, kterou je Apple iPod, získal jeden žák, všichni ostatní získali k čestnému uznání externí harddisk. Ocenění získali Anna Pecová, Anežka Fryčová, Eliška Brožková, Johana Prachovská, Barbora Stiessová,Dinh Thi Ngoc Linh, Matouš Procházka, Pavel Mrkvička, Jolana Houdková, Filip Růžička, Vojtěch Kváš, Eliška Böhmová, Natálie Vančurová, Štěpán Piskač, Klára Smítková, Monika Holubová.

Právě Štěpán Piskač dlouhodobě velmi úspěšně reprezentoval školu v atletice. Mezi jeho vynikající disciplíny patří běh na 60 metrů, štafetový běh a skok daleký. Ve školním roce 2015/16 v rámci Sazka olympijského víceboje vytvořil republikový rekord v trojskoku snožmo. Štěpán získal hlavní ocenění města Golčova Jeníkova.