Jako jeden z prvních na Vysočině získal Nadační fond Aktivní ženy z Jeníkova ve spolupráci s ČVUT pro školáky 3D tiskárnu.

Zatím co z běžné tiskárny vyleze nakonec jen plochý potištěný papír, tiskárna 3D je schopna vytvořit prakticky jakýkoliv trojrozměrný model, hračkou pro děti počínaje a konče nábytkem, stavebními prvky či dokonce modely lidských končetin.

„Zatím jsme na tiskárně tvořili spíš různé figurky, až nakonec jeden z žáků, kteří s tiskárnou pracují, přišel s nápadem stavby robotické ruky," doplnil mluvčí fondu Kotting. Na základě tohoto návrhu kontaktoval Nadační fond firmu, která pracuje s postiženými klienty, kde zjistil, že taková pomůcka může být i velmi nákladná.

„Na naší 3D tiskárně by bylo možné tuto pomůcky vyrobit podstatně levněji. Proto jsme zahájili komunikaci a Krajem Vysočina. Zástupci kraje nás pozvali na technické fórum 2016, které se konalo na zámku Valeč. Tam prezentují svoje technické znalosti spíš studenti středních škol, takže pozvánku pro školáky z Jeníkova lze považovat za nesporný úspěch. Naše děti tam mohly předvádět ukázky ze svojí práce," upřesnil Kotting.

NF Aktivní ženy