Jak vysvětlil, u vjezdu do školní jídelny je dopravní značka se zákazem vjezdu, ale s dodatkem, že dopravní obsluze je vjezd povolený. To podle tajemníka některé řidiče mate. „Vysvětlují si povolení tak, že sem může prakticky každý, kdo si jede s kastrůlkem pro oběd nebo vyzvednout dítě. Ale tak to není. Vjezd je povolený jen pro auta, která do jídelny vozí potraviny, pro pečovatelskou službu, pro auta technické služby, hasiče nebo záchranku,“ popsal situaci tajemník.

Jak dodal, do jídelny chodí na obědy až tisíc dětí denně. „Auta, která se u jídelny otáčejí a couvají, ohrožují bezpečnost dětí,“ zdůraznil Linhart. Jak dodal, městská policie bude proto prostor u školní jídelny kontrolovat a porušení předpisů pokutovat.

Ningerova ulice má osobitou atmosféru. Patří k nejdelším a nejstarším ve městě. Pro obyvatele Chotěboře má skoro stejný význam jako Zlatá ulička v Praze
Ningerovu ulici v Chotěboři vylepší. Do změny zapojila radnice i obyvatele města

Ředitel základní školy Smetanova Milan Janda stížnosti na řidiče u školní jídelny zatím neřešil. "Vím ale, že stížnosti šly hlavně na městský úřad, který to řešil. Městská policie tam dělá kontroly," upřesnil ředitel.

Podle vedoucího městské policie Petra Doležala strážníci místo kontrolují pravidelně. „Žádné přestupky jsme ale zatím nezaznamenali. Budeme v kontrolách dál pokračovat v nepravidelnou dobu,“ upřesnil Doležal.