VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školní rok skončil. Ředitelé podepsali stovky vysvědčení

Havlíčkobrodsko – Končit školní rok vítáním nových žáků nebývá obvyklé, přesto se tak ve Světlé nad Sázavou v tamní akademii stalo.

1.7.2016
SDÍLEJ:

Třeťák Martin Skalník z Havlíčkova Brodu se může na výročním vysvědčení, které ve čtvrtek dostal, pochlubit samými jedničkami. Těší se na prázdniny u babičky v jižních Čechách a také na nové kolo, které za dobrou práci ve škole dostal.Foto: František Konečný

Slavnostního zápisu se totiž zúčastnili všichni budoucí studenti, kteří nadcházející roky prožijí v tvůrčím a uměleckém prostředí vyhlášené střední školy. A nejen to, současní žáci je provedli po škole a jednotlivých dílnách.

„Mohli si tak například vyrobit vitrážové přívěsky, ozdobili skleničku rytím i malbou na sklo, v aranžérské dílně si vyrobili své jmenovky.

Vyzkoušeli si i práci v keramické dílně, v brusírně skla i v truhlárně. Všechno, co si sami vyrobili, si mohli nechat na památku," přiblížily Olga Blažková s Helenou Kotěrovou s tím, že v průběhu dvoudenní návštěvy se noví studenti detailně seznámili i se zaměřením oborů, které si zvolili. Kromě toho poznali i město, ve kterém budou studovat a tvořit.

Netradiční způsob ukončení letošního školního roku zvolilo také ředitelství Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné škole v Ledči nad Sázavou.

„Vůbec poprvé jsme ve středu uspořádali, a to pro nižší ročníky gymnázia, rozličné aktivity v přírodě. Studenti navštěvovali různá stanoviště a plnili úkoly, například poznávali rostliny, předměty a podobně. Naopak pro studenty střední odborné školy jsme připravili sportovní aktivity," vysvětlila ředitelka školy Ivana Vitisková a na otázku, kolik letos musela podepsat vysvědčení, odpověděla, že necelých čtyři sta. V této souvislosti dodala: „Musím pochválit zejména žáky učebního oboru strojní mechanik, ve kterém letos prospěli úplně všichni a došlo tak k rapidnímu zlepšení. Úspěšní byli také všichni studenti posledních ročníků. Také oni úspěšně složili závěrečné zkoušky," řekla Vitisková. Čtvrtekk se už v Ledči nad Sázavou nesl v obvyklém duchu. „Předali jsme vysvědčení a já jsem obešla všechny třídy studentům i jejich třídním profesorům jsem popřála hezké prázdniny," řekla Vitisková.

Podobně proběhl čtvrteční slavnostní den také na havlíčkobrodském gymnáziu. „Předali jsme studentům vysvědčení a rozloučili jsme se studenty, kteří odcházejí na vysoké školy, nebo do praktického života. Připomenu, že jsme v úterý pořádali i malou konferenci, v jejímž průběhu úspěšní studenti odprezentovali své vynikající seminární práce spolužákům a žákům nižších ročníků," uvedl ředitel gymnázia Hynek Bouchal. Také on se při podpisování vysvědčení „zapotil". Ve středu jich totiž podepsal na pět set. „A na každém musí být hned dva podpisy," usmál se.

Dodejme, že ve čtvrtek si pro vysvědčení, a to v rámci celé Vysočiny, přišlo více než šedesái tisíc středoškoláků a žáků základních škol.

Autor: Redakce

1.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Volby 2017 mají na Brodsku jasného vítěze: Hnutí ANO

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká nejslavnější český vězeň

Havlíčkův Brod – Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Monarchista: Velké změny nečekám, volby jsou hra pro lid

Pohleď – „Nevěřím, že volby přinesou výrazné změny,“ konstatoval starosta obce Pohleď na Havlíčkobrodsku, Jindřich Holub. Ten se nijak netají sympatiemi k bývalému Rakousku-Uhersku, je přesvědčeným monarchistou a zastáncem strany Koruna česká, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.

Za seniory s urnou. Paní Marie nevynechala jediné volby

Havlíčkův Brod – Více než hodinu ukázněně čekali v první den voleb před večeří na příchod volební komise obyvatelé Domova pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení