Zažít večer v roli hudební hvězdy – tedy zahrát si před narvaným sálem, vidět zákulisí slavné kapely a pak mít i autogramiádu. Takový zážitek umožní jedné mladé a neznámé skupině nebo umělci populární kapela Chinaski na svém koncertě v Havlíčkově Brodě. „Hudebníci kolem zpěváka Michala Malátného se rozhodli, že na svém aktuálním turné k albu Rockfield nebudou mít jednu předkapelu, ale naopak nechají v každém městě zahrát místní hudebníky, které si sami vyberou," prozradil Roman Helcl z BrainZone Promotion.

Skupiny z Havlíčkobrodska a okolí se mohou hlásit do 28. února. Ta, kterou si Chinaski vyberou, si pak s nimi zahraje.

„Když jsme připravovali detaily turné, napadlo nás, že si tentokrát nevezmeme jen jednu předkapelu. Rádi by-chom udělali soutěž mezi regionálními skupinami a umělci o zahrání si před námi jako host na našem turné. Hlásit se mohou celé kapely nebo klidně i kluk s kytarou nebo holka s harmonikou či dvanáctiletí kluci, co mlátěj do kytary," popisuje kytarista a kapelník Chinaski František Táborský.

Hudebníkům, kteří si chtějí ve svém regionu s Chinaski zahrát, bude stačit poslat YouTube odkaz na video ze svého koncertu nebo zkušebny s vlastním repertoárem na e-mailovou adresu: predkapela.chinaski@gmail.com. Záběry mohou být i amatérské. V e-mailu by měl být i název skupiny a stručné informace.

Šňůra čtrnácti koncertů začíná 14. března ve Velkém Meziříčí a končí 5. června v Lokti. Chinaski jí podporují vydání nahrávky Rockfield, která se záhy stala platinovou a nejprodávanější nahrávkou v České republice. Úspěšný byl i albový singl Víno, jenž je dlouhodobě nejhranější písní českých rádií.

Kateřina Malá