Dálnice D1 ještě nebyla po hromadné nehodě u Humpolce plně průjezdná a kolona vozů na objízdné trase se dopoledne táhla od Velkého Beranova do krajského města. Od druhé hodiny odpolední se situace začala pomalu zlepšovat a provoz i na dálnici normalizovat.

Provoz na objízdné trase dálnice v úseku Jihlava – Pelhřimov – Humpolec dále komplikovala ranní havárie kamionu v Olešné, desítky kamionů pak bylo odstaveno v okolí Dušejova. Problémy byla také ve Větrném Jeníkově, v Želetavě a u Pelhřimova. „Další kolony se tvořily jako důsledek neprůjezdnosti na 124. až 145. kilometru dálnice D1 směr Praha, v úseku Velké Meziříčí západ průjezdu často bránily odstavené kamiony, které opustili řidiči,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

S problémy se museli potýkat i motoristé na dalších silnicích, na všech hlavních tazích, které spojují okresní města s krajkým městem Vysočiny, se objevovaly dopravní problémy. Týkalo se to zejména spojnice mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, kde v kopcích stály kamiony neschopné stoupání vyjet.

Náročný den má za sebou také MHD v Jihlavě. Doprava celý den fungovala, ač na některých linkách jezdila se zpožděním i deset až patnáct minut. V půl čtvrté odpoledne nastala takzvaná bílá tma, kdy velmi hustě sněžilo. Na nesjízdných silnicích se poté autobusy i trolejbusy zastavily a kolaps městské dopravy trval až do večerních hodin.

Ve středu večer se v obou směrech dálnice D1 pomalu pohybovaly kolony aut. Dálnice byla extrémně namrzlá, sypače jezdily s kolonou. Vjezd na dálnici policisté nedporučovali. Další vozidla jen komplikovala už tak nepříznivý stav. Na 112. km ve směru na Brno se stala dopravní nehoda kamionu a osobního auta, úsek byl neprůjezdný. Na 106. km byla hlášena ledovka, kolona aut měla problémy s rozjezdem. V okolí se pohybovalo 119 sypačů a 36 radlic. Zablokovaná byla na Vysočině také silnice mezi Křídly a Novým Městem na Moravě. Problémy byly hlášeny také v úseku Měřín - Jihlava.