V sobotu odpoledne se totiž déšť změnil v sníh, a nehody na sebe nenechaly dlouho čekat. Již krátce poté, co začalo sněžit, docházelo k vážným dopravním nehodám. Od sobotního poledne do nedělních ranních hodin se v kraji odehrálo čtrnáct dopravních nehod, které si vyžádaly pomoc hasičů. Celkem utrpělo při nehodách zranění dvanáct osob.

Kromě odstraňování  následků dopravních  byli hasiči pětkrát požádáni o vyproštění vozidel, která zapadla a bránila tak bezpečnému provozu na komunikacích a čtyřikrát jednotky vyjely k odstranění stromů a větví, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu.

Například k jedné takové nehodě došlo na silnici II/130 mezi Kamennou Lhotou a Ledčí nad Sázavou. V 15:03 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Ledče nad Sázavou k dopravní nehodě, došlo ke střetu osobních vozidel Hyundai Santa Fe a Peugeot 309. Při nehodě utrpěla zranění jedna osoba, kterou zdravotníci převezli k dalšímu ošetření do nemocnice. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin.

V 15:48 hod vyjela jednotka profesionálních hasičů z Havlíčkova Brodu k nehodě osobního auta, ke které došlo v zatáčce před obcí Šmolovy (ve směru od Humpolce). Podle ohlasů řidičů tato zatáčka "vynáší" i za sucha, a za nepříznivých podmínek je proto potřeba ji projíždět opatrně a sníženou rychlostí. V době nehody cestovala v osobním vozidle Ford Scorpio pětičlenná posádka. Při nehodě utrpěli zranění čtyři lidé a po nezbytném ošetření byli převezeni k dalšímu ošetření do nemocnice.

O dvě minuty později havaroval osobní vůz na komunikaci I/38, na trase z Havlíčkova Brodu ve směru na Jihlavu, přibližně 5 kmza Havlíčkovým Brodem. Po nehodě skončil vůz mimo komunikaci v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění osob. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod.

Řada řidičů podcenila situaci a i přes naprosto jasné varování meteorologů, že bude o víkendu sněžit, vyjeli na Vysočinu na letních pneumatikách. V sobotu například jeden řidič s pražskou poznávací značkou se marně pokoušel vyjet mírný kopeček u Leštinky na Ledečsku. Někteří řidiči mu sice pomáhali do kopce tlačit, ale je otázka, kdo tomu nešťastníkovi pomáhal na všech dalších kopcích, které ho ještě na jeho cestě čekaly…

Zejména na silnicích II. a III. tříd musí řidiči počítat s vrstvou rozježděného mokrého sněhu a s náledím.

Policie proto apeluje na všechny řidiče, aby se na Vysočinu bez zimních pneumatik s předepsanou hloubkou vzorku nejméně 4mm vůbec nepouštěli.