Silničáře však chumelení prozatím nepřekvapilo a snad všechny tahy byly s opatrností sjízdné.

„Právě objíždím silnice regionu a musím říci, že jsme nikde žádné výraznější problémy nezaznamenali. A to ani na místech, která se často stávají pro řidiče velkou nástrahou. Například u Štoků," hlásil odpoledne do telefonu šéf krajských silničářů Jan Míka.

Podle něj se silničáři, spolu s dalšími bezpečnostními složkami, raději na případné sněhové přívaly preventivně připravili. „Ráno jsme měli schůzku na krajském úřadě, abychom probrali postup při případné kalamitě," vysvětlil Míka.

Na Havlíčkobrodsku nezaznamenali žádné výrazné problémy ani hasiči. Ovšem v dalších okresech kraje už byla podle jejich zjištění situace o poznání horší.

„Od sedmé hodiny ráno do pravého poledne zasahovaly jednotky požární ochrany v našem kraji u pěti dopravních nehod a dvakrát poskytly technickou pomoc v podobě vyproštění vozidel, která zapadla, a bránila tak plynulému provozu," uvedla jejich tisková mluvčí Petra Musilová. Nehody se však týkaly především Jihlavska a Třebíčska.

Také hasiči se na případné problémy preventivně připravili dopředu, a v terénu tak bude připraven zasáhnout dokonce i vyprošťovací vůz ze severu Moravy.

„Pro zajištění maximální připravenosti pro případ komplikací v dopravě zažádal Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina preventivně  o síly a prostředky Záchranného útvaru Hlučín. Tatra 815 a vyprošťovací vůz už vyjely ráno z Hlučína. Tato technika bude dislokována prozatím v Jihlavě a v případě zhoršení stavu na komunikacích bude okamžitě vyslána do terénu," doplnila Musilová.