„Taková chvíle patří k nejpříjemnějším aspektům mojí práce," prohlásil prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, Jiří Horecký, když v úterý předával ředitelce Domova pro seniory Reynkova, Magdaleně Kufrové zvláštní ocenění v podobě pěti hvězd.

Důkladný audit

„V prosinci loňského roku se u nás uskutečnil audit, který na vyžádání provedla Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR," upřesnila ředitelka Kufrová. Jak vzápětí vysvětlila, audit probíhal nejen osobním zhodnocením ze strany auditorů, ale také formou průzkumu mezi obyvateli domova, zaměstnanci i rodinnými příslušníky seniorů. Hodnocena byla například poskytovaná péče, stravování, bydlení, kulturní vyžití a další služby, které našim obyvatelům nabízíme," popsala Kufrová. Ta podotkla, že domov ve zkoušce obstál a získal ocenění v podobě pěti hvězdiček z pěti možných.

„Nejdůležitější je, že audit se uskutečnil především z pohledu uživatelů sociálních služeb. Pro nás to má vysokou vypovídající hodnotu. Známe teď svoje klady i možné slabiny. Víme, kudy a jak se posunout dál, aby služby, které našim obyvatelům nabízíme, byly skutečně na úrovni a klienti byli u nás spokojení," zdůraznila ředitelka. Neboť podle jejího názoru je spokojenost obyvatel pro domov tím nejvyšším ohodnocením. „Samozřejmě je takové ocenění důležitým ukazatelem pro možné žadatele o ubytování v našem zařízení," dodala ředitelka.