„Jedná se o projekt, který v seznamu investičních akcí na příští rok patří na jedno z předních míst," informoval starosta obce Ondřej Čapek. Jak upřesnil, obec si už na budovu nechala zpracovat studii, která mapuje současný stav a nabízí možnosti, jak ho do budoucna řešit.
Bude se muset bourat

„Celá budova by měla projít náročnou rekonstrukcí. Na zadní část objektu, který je ve špatném stavu již máme demoliční výměr, oprava už není možná," popsal situaci starosta. Otázka je, co chce s budovou obec udělat. Mohlo by z ní být kulturní zařízení spojené s velkým sálem. V patře by mohla být ubytovna pro turisty, nebude chybět ani zázemí pro sportovce Historie sokolovny je podle Čapka poměrně dlouhá a poněkud nešťastná. Původně to byla nemovitost patřící jedné místní židovské rodině. „Protože se rodina nevrátila z koncentračního tábora, budova připadla obci. Dlouhou dobu nemovitost využívalo místní jednotné zemědělské družstvo. Nakonec kolem roku 2007 připadla budova opět obci," nastínil krátce historii budovy Čapek.

Jenže všechno se zkomplikovalo poté, co se k nemovitosti přihlásila neteř oné židovské rodiny až z Izraele a žádala za majetek rodiny finanční kompenzace. „Obrátili jsme s tímto problémem až na bývalého senátora Petra Pitharta. Tím se podařilo od roku 2008 nemovitost bezúplatně převést na obec, která zde vybudovala sportovní zařízení. Ovšem historie se na budově podepsala a její technický stav je přímo zoufalý. Opravy budou stát miliony korun. Proto budeme žádat o státní dotace, ale i tak se bude muset Sokolovna opravovat po etapách několik let," dodal Čapek.