Přihlašování do soutěže amatérských fotografů nazvané Brody v Brodě odstartovalo začátekm týdne. Zájemci se mohou přihlásit na těchto webových stránkách až do 30. září. Vítěze dvanáctého ročníku fotografické soutěže vybere odborná komise složená ze zástupců pořadatele, případně zástupců partnerů soutěže a odborníků z fotografické praxe.

Soutěž fotografů Brody v Brodě.
Brody v Brodě. Soutěž fotografů zná vítěze, podívejte se

Soutěž je určená pro fotografy, kteří pocházejí z měst majících v jejich názvu Brod. Soutěžit mohou se snímkem pořízeným v některém z uvedených Brodů a jejich okolí. Vybrat si mohou ze třech kategorií, a to Krásy města a okolí, Lidé a události a Umění a historie.

Podrobnější pravidla najdou zájemci ZDE. 

Soutěž pořádá Fotostředisko Havlíčkův Brod ve spolupráci s městy Český Brod, Havlíčkův Brod, Uherský Brod, Vyšší Brod, Železný Brod. Soutěž podpořil i Kraj Vysočina.

Soutěžní kategorie:

  • Krásy města a okolí: Fotografická dokumentace se zaměřením na místa ve městě i okolí měst nesoucích název Brod. Fotografie by měla nejen dokumentovat tato místa, ale měla by hlavně přinést nový pohled svojí kreativitou a zpracováním.
  • Lidé a události: Fotografická výpověď o současném životě z města a jeho okolního regionu. Fotografie z městských a vesnických slavností, návštěv význačných osobností, ale i spolkového a občanského života vůbec. Fotografie by měla být hodnotná nejen po umělecké stránce, ale i po stránce dokumentární a obsahové.
  • Umění a historie: Fotografie uměleckých předmětů, soch, historických budov a jejich součástí. Fotografie z vernisáží a výstav, kulturních akcí, dobových akcí, umělci a historické osobnosti, apod. Zdroj: www.fotobrody.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Petr Štěpánek v Chotěboři: Na premiéru Misery jsem zval Bruce Willise. Nepřijel

Zdroj: Deník/Miloš Novák