Do soutěže se zapojilo celkem 22 hasičských sborů. Z Havlíčkobrodska se v první desítce ocitly webové stránky hasičů z Rozsochatce a Vepříkova.

V loňském roce získaly webové stránky hasičů z Vepříkova na Chotěbořsku druhé místo. Letos skončily na místě devátém, což starosta sboru a autor webových stránek Jiří Piskač nepovažuje rozhodně za pohanu.

„Druhé místo to není, ale i tak máme z umístění radost,“ konstatuje Piskač. Tvorbě webových stránek hasičského sboru se věnuje zdarma, ve volném čase zhruba čtyřikrát týdně, jak okolnosti dovolí. „Naštěstí nejsem na tuto práci úplně sám. Hodně mi pomáhá sekretářka sboru Michaela Trtíková, která píše články o naší činnosti a Martin Štěpánek, který sice není členem hasičského sboru, ale naši činnost dokumentuje fotografiemi,“ upřesňuje starosta.  

Rozsochatec soutěžil poprvé

SDH Vepříkově ale udržuje společenský život v obci ve spolupráci s obecním úřadem. Převratné změny ve vzhledu webových stránek ale neplánují. N a sedmém místě je SDH Rozsochatec na Chotěbořsku. Podle starosty sboru Karla Pazderky je to úspěch a to úspěch dvojnásob cenný, neboť webové stránky SDH Rozsochatec se soutěže Zlatý erb zúčastnily vůbec poprvé. „Webové stránky máme asi pět let. V poslední době prošly rozsáhlou obnovou. Vytváří je David Dobrovolný, který má za úkol i tvorbu webových stránek obce. My mu dodáváme písemné podklady a fotografie,“ upřesňuje starosta Pazderka.

Na webových stránkách informují rozsochatečtí dobrovolní hasiči o své bohaté činnosti kam patří i pořádání dechovkových koncertů. Vstupné na tyto akce je symbolické, většinu výdajů spojených s koncertem hradí hasičský sbor.