Ze čtenářů, kteří hlasovali pro toto studio, byla vylosována Lenka Pleskačová z Počátek u Chotěboře, která od květinového studia obdržela krásnou kytici. Stala se také celotýdenní předplatitelkou Havlíčkobrodského deníku.

S majitelkou květinového studia, Danou Krpálkovou, jsme si popovídali o květinách a jejím podnikání.

Kdy a kde jste začala podnikat?
Od roku 2000 do 2007 jsem měla obchod v Humpolci, v roce 2004 jsem otevřela květinové studio v ulici Krále Jana v Chotěboři.

Co všechno vaše studio nabízí?
Zabýváme se aranžováním květin, tvorbou  suchých dekorací, realizujeme  kompletní květinovou výzdobu interiérů. Pro hotely nebo jiné firmy zajišťujeme kompletní servis, od dodání květin až po pravidelnou péči o květiny. V obchodě jdou nejvíce na odbyt řezané květiny, hrnkové květiny a dárkové předměty.

Uvedete pár zajímavých akcí, kam jste dodávali květiny?
K nejvýznamnějším  patřila dodávka květin pro recepci britského premiéra Tonyho Blaira během jeho návštěvy v Praze, dodáváme květiny i pro českou prezidentskou kancelář. Velmi prestižní akcí pro nás byla dodávka květin na svatbu hraběte Charlese Stanislase de Vergennes s komtesou Annou Dobrzenskou z Dobrzenicz, kam bylo pozváno 800 hostů, konala se před dvěma lety právě v Chotěboři.

Vraťme se do vašeho obchodu, které květiny lidé nejvíce kupují?
To záleží hodně na sezoně, na jaře lidé nejvíce kupují tulipány, nyní před Dušičkami samozřejmě dušičkové vazby. Na Vánoce jsou lidé ochotni koupit i dražší květiny jako orchideje a podobně. Celoročně jsou asi nejprodávanější klasické květiny, jako je gerbera nebo růže.

Chodí nakupovat spíše muži, nebo ženy?
Myslím, že je to půl na půl…

Vědí lidé přesně, jaké květiny chtějí, nebo nechávají výběr na vás?
Většinou si nechávají poradit a nechat si kytici uvázat od nás. To platí i v případě, že realizujeme třeba kompletní výzdobu interiérů, málokdy se stane, že nám zákazník něco hodně změní.

Máte nějakou úsměvnou historku z prodeje květin?
To, že muži neradi chodí s květinami po městě a raději je strčí do igelitové tašky, to je docela známé. Ale jednou k nám přišel zákazník v rybářském oblečení, kupoval veliký pugét  s orchidejí a řekl, že jede ještě na ryby, takže měl s sebou květiny několik hodin na rybách… A pak se lidé rozčilují, že květiny nic nevydrží (smích).

Co plánujete do budoucna?
V pátek a v sobotu o posledním listopadovém víkendu pořádáme velkou adventní akci. Obchod je celý ve vánočním duchu. Zákazníky to navnadí na adventní náladu a začnou přemýšlet o Vánocích.