Radost tak měli nejen majitelé a zaměstnanci cukrárny, ale potěšen byl zcela určitě i Karel Podrázský z Dlouhé Vsi. Ten totiž, společně s několika dalšími čtenáři, cukrárnu Fontána-Váš sladký svět do soutěže nominoval a ze závěrečného slosování nakonec vzešel jako vítěz. Pro sladkou odměnu se pak v Přibyslavi stavil na sklonku minulého týdne, a Deník byl u toho.

„Jsem velice potěšena, že jsme soutěž vyhráli právě my. Tohoto ocenění si vážím tak, jako si lidé z filmové branže váží Oskara. Sice jsme již dvakrát získali ceny na Gastrosalonu Vysočiny, ale spokojeného zákazníka si ceníme přece jen víc. Všechny reklamy na světě se mohou snažit ukázat podnik v nejlepším světle, ale není to nic platné, když k vám nikdo nebude chodit," řekla spolumajitelka cukrárny Alena Jouklová.

Své sladké a laskavé srdce cukrárna Fontána-Váš sladký svět  ukazuje veřejnosti opravdu ve velkém. Pořádá například, a to každým rokem, oslavy Dne dětí a spolupracuje s Dětským domovem v Nové Vsi u Chotěboře. Letos v květnu si připomněla dvacet let své existence.

„Naše cukrárna je vyhlášena především širokým sortimentem zákusků, dortů a dalších cukrářských výrobků. Na dortech si opravdu zakládáme. Připravujeme dorty svatební i narozeninové, jednoduché i několikaposchoďové. Vycházíme zákazníkům vstříc a dort jim nazdobíme přesně podle jejich přání," uvedla Alena Jouklová a dodala, že jistou zajímavostí sortimentu přibyslavské cukrárny je například jedlý papír. „A přímo na něm může být třeba portrét oslavence," dodala Alena Jouklová.