Výstavu připravily a vymyslely Marie Blažíčkova a Hana Bartošová.

„Není to tak dávno, co se v Přibyslavi konala výstava velikonočních kraslic, kterou spolupořádala Místní akční skupina Havlíčkův kraj. Zájem veřejnosti byl velký, účast hojná, tak nás napadlo uspořádat něco podobného," vysvětlily autorky.

V Přibyslavi a okolí je nemálo šikovných paní a dívek se šikovnýma rukama, které se neváhaly do pečení perníčků pustit. Fantazii se meze nekladly, na věku nezáleželo. V soutěži se nakonec sešlo celkem 14 vystavovatelů z Přibyslavi a okolí, kteří předložili k posouzení celkem šest desítek originálních velikonočních perníčků všech tvarů a velikostí. „Do soutěže se zapojili jak dospělí tak i předškoláci, školáci, proto jsme soutěžní klání rozdělili do dvou kategorií, dospělí a děti," upřesnila Blažíčková.

Soutěž je jednoduchá. Každý návštěvník výstavní síně v areálu Kurfürstrova domu, který si sem přijde pro velikonoční inspiraci, dostane dva lístky, na které napíše čísla vystavených exponátů, které se mu nejvíc libí.

Vyhodnocení soutěže a rozdání cen připadne na čtvrtek 31. března. Velikonoční výstavu zatím viděla víc než stovka návštěvníků.