Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Speciální škola má nové prostory a nového zřizovatele

Ledeč nad Sázavou – Od Nového roku Kraj Vysočina už není zřizovatelem ledečské Základní školy pro děti se speciálními potřebami.

5.3.2014
SDÍLEJ:

Městský úřad v Ledči nad Sázavou.Foto: internet

Nově se jím stalo město Ledeč nad Sázavou, které už na listopadovém zasedání zastupitelstva jednalo nejen o převodu zřizovatelských funkcí, ale také o formě organizace obou ledečských základních škol.

„Zastupitelé zvažovali dvě varianty – zda tuto školu převzít jako samostatnou příspěvkovou organizaci města, nebo zda ji včlenit pod příspěvkovou organizaci místní Základní školy. Nakonec zvítězila ta druhá varianta," objasnil starosta Ledče nad Sázavou Petr Vaněk. Ten dále uvedl, že se rozhodně nejednalo o překvapivý krok. „Základní škola pro děti se speciálními potřebami totiž sídlila ne ve zcela ideálních prostorech. Navíc vedle takzvané staré základní školy, která nyní slouží prvnímu stupni, byla nevyužívaná budova bývalé školní jídelny, a tak jsme se s Krajem dohodli, že Kraj zafinancuje přestavbu části tohoto nevyužívaného areálu u staré školy, a Ledeč se stane novým zřizovatelem této školy," vysvětlil Petr Vaněk.

Ředitelka Základní školy Ledeč nad Sázavou Petra Vágnerová podotkla, že děti si přestupem ze dvou vilek v Habrecké ulici do modernějších prostor v Nádražní ulici pomohly. Pro Základní školu pak prý její sloučení se Základní školou pro děti se speciálními potřebami znamená hlavně rozšíření. „Ke stávajícímu studijnímu oboru totiž přibyl ještě speciální obor vzdělávání," doplnila Petra Vágnerová. Dle jejích slov si od změny zřizovatele a prostor školy slibují to, že rodiče dětí s postižením zjistí, že jejich potomci zde získávají kvalitní vzdělání, a navíc se k nim přistupuje individuálněji.

Základní škola pro děti se speciálními potřebami v Ledči nad Sázavou čítá podle informací od ředitelky školy Petry Vágnerové aktuálně pět tříd, z nichž dvě jsou pro děti s těžkým kombinovaným postižením a tři pro děti s lehkým mentálním postižením, a celkem je jednatřicet žáků.

Žádost o dotaci na zateplení

Jak dále prozradil starosta Ledče nad Sázavou, kromě oprav budovy nevyužívané školní jídelny přiléhající ke staré základní škole by město rádo ještě letos nechalo zateplit budovy Základní školy, budovu školní jídelny a tamní Mateřské školy na Stínadlech. „Žádost o dotaci jsme podali na projekt zateplování veřejných budov Zelená úsporám. Pokud by byla schválena, opravy by se uskutečnily ještě letos v létě," poznamenal Petr Vaněk.

Petra Vágnerová potvrdila, že zmíněné budovy by si zateplení už skutečně zasloužily. „Například v budově školní jídelny, která byla postavena v šedesátých, sedmdesátých letech minulého století, neizolují okna a táhne tu. Navíc by se díky zateplení a výměně oken výrazně ušetřilo na energiích," uvedla ředitelka školy.

Ta na závěr zmínila, že v loňském roce se na ledečské Základní škole opravovala sociální zařízení v jednom patře a na příští rok se plánuje oprava sociálních zařízení v dalším patře. „V rekonstrukci školy děláme postupné kroky a musím říct, že město jako zřizovatel nám vychází vstříc," dodala Petra Vágnerová.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

5.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení